Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 5 má problém: Stačí špatně vložit stylus a může dojít k poškození senzoru

Samsung Galaxy Note 5 má problém: Stačí špatně vložit stylus a může dojít k poškození senzoru

Zahraniční redakce již na plné obrátky testují Samsung Galaxy Note 5, díky čemuž od redaktorů začínají proudit první dojmy a uživatelské zkušenosti. Ne všechny jsou ovšem pozitivního rázu, přičemž tím nejdiskutovanějším tématem se v posledních hodinách stal mechanizmus pro aretaci dotykového pera S Pen v šachtě phabletu.

Předchozí modely z rodiny Note jsou navrženy tak, aby do nich nebylo možné vložit dotykové pero jiným způsobem, než hrotem napřed. Bohužel při vývoji Galaxy Note 5 se na tento důležitý detail zapomnělo, což v praxi může znamenat závažný problém. 

Design flaw in Galaxy Note 5 S Pen slot causes pen detection to break, pen to get stuck

Pokud dojde k zasunutí pera S Pen opačným koncem, ten se v těle zařízení zasekne. V případě násilného vytažení se poškodí senzor pro správu doplňkových aplikací. Asi nemusíme nikomu vysvětlovat, jak snadno může k popsanému poškození dojít. Stačí chvilka nepozornosti či zvědavý potomek a neštěstí je rázem na světě.

Samsung se k této záležitosti nezapomněl vyjádřit prostřednictvím prohlášení pro britskou BBC, v kterém nabádá všechny uživatele, aby postupovali podle pokynů uvedených v uživatelské příručce. V návaznosti se pochopitelně objevují dotazy, zda nedojde k napravení problému na úrovní hardwaru u některé z dalších sérií.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

13 komentářů

 1. Fore (neregistrovaný)

  Tohle opravdu nechápu: to je jako kdyby někdo rval microUSB konektor do telefonu naopak. Je chyba v uživateli nebo výrobku – myslím že odpověď je víc než jasná. Rozhodně to není problém ani chyba Samsungu.

  • Chyba ne, mizerná kvalita designu ale rozhodně. Stačí tak málo, širší konec, aby to nešlo fyzicky zasunout opačně…

   Ale nechme tuhle mrtvolu ležet, pro nás nezajímavé.

   U nás se nic neděje?

  • Iggy (neregistrovaný)

   po tmě, když je člověk ospalý se to může stát snadno

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Fore, snažíš se tady jasný designový fail omlouvat jako chybu uživatele?

  • Tohle není designovy fail, ale jasny fail uzivatele, pokud to tam strci obracene.Napr. u Renaultu mas zasouvaci startovaci kartu, také by tam sla strcit obracene a znicit tak ctecku a také to tam nikdo „nerve“ obracene.Samsung tedy nic designove nepokazil.

  • tom (neregistrovaný)

   Ale pokazil. Je spousta prilezitosti, kdy clovek muze to pero zastrcit obracene (a nemusi to byt zadny hlupak). Pritom by to slo jednoduse zaridit, aby se to pero obracene zastrcit nedalo.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Jirko, o designu vis h*vno,to uz jsi tady prokazal mnohokrat. Jednim z parametrů kvalitniho a funkcniho designu je prave schopnost zabranit takovymto hloupym chybam uzivatele.

 2. jark (neregistrovaný)

  Prostě to není dostatečně blbovzdorný. Pamatuju časy, kdy se každý trouba neodvážil svádět svou hloupost na výrobce zařízení, které poškodil vlastní hloupostí. Tohle už je fakt moc, svět se zbláznil:-(

 3. Peta (neregistrovaný)

  To je to, když někdo valí na trh jeden kus za druhým. Žádný telefon od Samsungu není dotazeny, do bezproblémové funkčnosti…

 4. Fbio (neregistrovaný)

  Tohle kdyby udělal Apple, tak je tu plno hlásek na to jak je to kardinální chyba. Ale u Samsungu je uživatel blbej pokud se mu to stane. Super přístup. Jen pro informace nemám Samsung ani Apple

  • jark (neregistrovaný)

   Blbej je uplne stejne, at si zasune obracene stylus u samsungu, nebo ohne iphone. Proste me stve, jak v dnesnim svete kazdej vola po tom, aby mohl byt co nejblbejsi a vsichni okolo ho maji chranit pred nim samym. Vsichni se tu pred lety smali, ze amici maji u mikrovlnky navod, ze se tam nesmi strkat ziva kocka. A najednou byste chteli, aby byla mikrovlnka zkonstruovana tak, aby tam kocka nesla dat?

   Pro info, mam samsung a vybiram novej tel. I iphone byl v hledacku. Nejsem zastance jedne znacky…

  • @JARK thumb up

 5. Tak to se na mě nezlobte, ale tohle je prostě jasný designový fail Samsungu, vždyť i v tom videu je následně ukázán Galaxy Note 4 a u něho to obráceně zasunout nelze tak proč u Note 5 ano??? a jak píše Tom na to člověk nemusí být žádný hlupák aby se to stalo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).