Sledujte nás na YouTube

Samsung Galaxy Note 4 se Snapdragonem 810 potvrzen v benchmarku

-

V týdnu se objevila informace, že Samsung ve třech sítích korejských operátorů testuje vylepšenou verzi svého tabletofonu Galaxy Note 4 (recenze) se Snapdragonem 810 na palubě. Tuto neověřenou spekulaci nyní potvrzuje benchmark Geekbench, který tento přístroj zachytil pod kódovým označením SM-N916S.

  

Samsung chce zřejmě svůj špičkový tabletofon posunout do 64bitové éry. To sice technicky udělal již v jeho existující verzi s procesorem Exynos 5433 (který je 64bitový), kvůli kompatibilitě s jeho Snapdragonovým dvojníkem však schopnost procesoru omezil na podporu 32bitových instrukcí. S novým Androidem 5.0 Lollipop, který benchmark u chystaného modelu zachytil, dává použití nového procesoru smysl, ačkoliv 64bitových aplikací je stále jako šafránu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *