Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy J1: Chystaný základ s LTE se odhaluje na prvních renderech

Samsung Galaxy J1: Chystaný základ s LTE se odhaluje na prvních renderech

Korejský gigant Samsung na veletrhu CES nepředstavil žádný telefon, přesto za prvních 12 dní letošního roku stihl představit tři smartphony – Galaxy E5, E7 a A7. Další chystanou novinkou je první zástupce nové řady Galaxy J, model J1 (SM-J100). Na internetu se objevily první (zřejmě oficiální) rendery novinky, které mohou naznačovat brzký příchod tohoto modelu.

  

Design nijak nevybočuje ze zaběhnutých kolejí, které Samsung za poslední roky nastolil, jedinou zvláštností jsou vyztužené rohy naznačující zvýšenou odolnost vůči pádům, může se ale jednat pouze o estetický prvek. Na to, že se jedná o naprostý základ, telefon se ze snímků zdá být příjemně tenký, což se však nedá říci o rámečcích kolem displeje.

    

Ten má disponovat úhlopříčkou 4,3“, na níž má být rozmístěno 480 × 800 pixelů. Nad ním se nachází čelní 2megapixelová kamerka, ta na zádech se chlubí rozlišením 5 megapixelů. Doplňuje ji LED blesk a o tom, že telefon bude tenký, svědčí fakt, že je nad tělo vystouplá. Uvnitř telefonu bude tepat 64bitový čtyřjádrový procesor Marvell PXA1908 s taktem 1,2 GHz, oporu najde v 1 GB operační paměti. Vnitřní paměť budou pouze 4 GB, situaci se bude snažit zachránit slot na microSD kartu.

  

Přítomnost Wi-Fi a Bluetooth je samozřejmostí, potěší však přítomnost podpory sítí LTE u vybraných verzí. Ty budou celkem čtyři – 3G, dual SIM 3G, LTE a dual SIM LTE. Modely bez LTE budou ochuzeny o 2Mpx čelní kameru, její rozlišení poklesne na 0,3 Mpx. Baterie nabídne kapacitu 1 850 mAh a nebudou chybět režimy pro prodloužení její výdrže. Operačním systémem bude Android 4.4 KitKat.

 

Telefon na renderech má nastavené datum na 14. ledna, což by také mohlo být datum jeho oficiálního představení. U tohoto modelu bude rozhodující především rozumně zvolená cena, aby přilákala nenáročného uživatele. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. jirxu (neregistrovaný)

    další designový kousek do sbírky…..:D

  2. Knoxx (neregistrovaný)

    A kdy to dostane android 5 ?

  3. Akord (neregistrovaný)

    Na co tyto odhalene rendery kdyz uz dobrych 5 let vime jak bude dalsi novy samsung vypadat))))

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).