Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Grand Prime na prvních snímcích: 5“ displej a kamerka na selfies

Samsung Galaxy Grand Prime na prvních snímcích: 5“ displej a kamerka na selfies

Tabletofony a selfies jsou hitem letošního roku, ačkoliv sám upřímně nechápu ani jedno, ani druhé. Tato kombinace však zřejmě svědčí prodejům a Samsung by byl sám proti sobě, kdyby v této kategorii neměl zástupce. Pokud to korejský výrobce nepřežene s cenou, může být chystaný Galaxy Grand Prime úspěšný model.

  

Podle úniku, o který se postaral vietnamský webový obchod, se má stejně jako u předchůdce Galaxy Grand 2 jednat o střední třídu s velkým displejem. Ten se ale oproti zvyklostem poslední doby zmenšil na 5“ a pokleslo i jeho rozlišení, které má být qHD, tedy 540 × 960 pixelů. Uvnitř telefonu má tepat čtyřjádrový Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz, podpořený 1 GB operační paměti. Kapacita vnitřní paměti se má zastavit na 8 GB, bude však možnost jejího rozšíření.

   

Hlavní fotoaparát bude schopný pořizovat snímky v maximálním rozlišení 8 megapixelů, čelní kamerka pak nabídne slušných 5 Mpx. Telefon má přijít s podporou dual SIM, operačním systémem bude Android ve verzi 4.4 KitKat. Představení Samsungu Galaxy Grand Prime se má odehrát již příští měsíc.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Radin (neregistrovaný)

    Tak další zbytečná, obyčejná tuctovka, kde nic tu nic, k čemu to?

  2. 10ty klon Galaxy S4/5, ze ich to este bavi…

  3. Vojta (neregistrovaný)

    Snad teď nebude každý telefon obsahující přední kameru pojmenovaný „telefon na selfies“ :D

  4. venca (neregistrovaný)

    no uz je to dost spatny se samsungem tohle uz je zoufalost

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).