Sledujte nás na YouTube

Samsung Galaxy Grand 3: Tabletofon pro chudé selfíčkaře se objevil v benchmarku

Stejně jako loni, tak i letos Samsung zřejmě těsně před Vánoci představí tabletofon střední třídy, jímž bude pokračovatel modelu Galaxy Grand 2. Jeho specifikaci odhalil benchmark GFXBench, podle něj se Samsung chystá vylepšit loňský model snad ve všech směrech.

  
Samsung Galaxy Grand 2 se dočká svého nástupce

Úhlopříčka displeje naroste o čtvrt palce na 5,5“, HD rozlišení (720 × 1280 pixelů) však zůstane zachováno. Motorem se stane 64bitové čtyřjádro Qualcomm Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz a grafickým čipem Adreno 306, k ruce mu bude 1,5 GB operační paměti. Vnitřní paměť bude 16 GB, uživateli na soubory zůstane volný zhruba 12GB prostor.

Pro pořizování fotografií osadí Samsung tento model dvojicí fotoaparátů o rozlišení 13, respektive 5 megapixelů, milovníci selfies si tak zřejmě přijdou na své. Díky použití čipu Snapdragon 410 očekáváme podporu sítí LTE, NFC čip však podle benchmarku přítomen nebude, stejně jako gyroskop nebo senzor okolního světla. Operačním systémem bude Android ve verzi 4.4.4. Představení tabletofonu Samsung Galaxy Grand 3 by mělo proběhnout v příštích týdnech. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. logitech (neregistrovaný)

    Karásku, ty rozlišuješ lidi podle telefonu ? To jsi pěkný chudáček bez charakteru

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *