Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Alpha, Note II a S5 Mini jsou dalšími adepty na Android 5.0 Lollipop

Samsung Galaxy Alpha, Note II a S5 Mini jsou dalšími adepty na Android 5.0 Lollipop

Aktualizace telefonů Samsungu na Android 5.0 Lollipop pokračuje. Updatu se již dočkaly (nebo se aktuálně v některých regionech dočkávají) modely Galaxy Note 4, Note Edge, Note 3, S5, S5 Active a S4, následovat mají další telefony. Již dříve byl oficiálně potvrzen update pro tabletofon Galaxy Note II, dočkat se však mají i Galaxy S5 mini a kovový elegán Galaxy Alpha.

  

Informace o chystaném updatu Galaxy S5 mini a Galaxy Alpha přicházejí z oficiálních dánských a finských stránek Samsungu, bohužel na nich není uvedeno ani přibližné datum vypuštění updatu. Telefony mají dostat Lollipop ve verzi 5.0.1, nejnovější Android 5.1 tak zřejmě bude nadále dostupný pouze pro vybrané Nexusy.

 

Zdroje blízké serveru SamMobile tvrdí, že Samsung aktuálně nemá žádné plány aktualizovat některý z telefonů na poslední verzi Androidu s číslem 5.1, Snad tedy alespoň nebude příliš otálet s vydáním aktualizace na verzi 5.0. Optimistické hlasy tvrdí, že pro výše jmenované modely přijde do poloviny letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Samsung než něco vydá tak má člověk nový telefon už :D

  2. Môj galaxy Note 2 dostane 5.0. No ale kedže tam už asi nebude pôvoý browser s quick controls vďaka čomu ho ide ovládať jednou rukou ale ten čo v NOte 3 a 4, tak radšej ostanem na 4.3.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).