Domů » Bleskovky » Samsung připravuje šestipalcový tabletofon Galaxy A9 se 4000mAh baterií

Samsung připravuje šestipalcový tabletofon Galaxy A9 se 4000mAh baterií

Na internet předčasně unikly propagační materiály k chystanému tabletofonou Samsung Galaxy A9, který doplní nedávno představenou trojici smartphonů Galaxy A3, A5 a A7 a taktéž se bude vyznačovat prémiovou konstrukcí z kovu a skla. Rozměrná šestipalcová obrazovka nabídne rozlišení 1080 x 1920 px a technologii Super AMOLED, uvnitř novinky poté naleznete osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 620 doplněný o 3GB operační paměť a rozšířitelné interní úložiště s kapacitou 32 GB.

 

Zadní strana se stane domovem pro 13Mpx fotoaparát s optickou stabilizací a světelností f/1.9, přední 8Mpx kamerka se zase vyznačuje podporou panoramatických snímků. Nechybí samozřejmě podpora LTE a chvályhodná je kapacita baterie, která činí nadprůměrných 4000 mAh. V tlačítku „Domů“ se nachází čtečka otisků prstů, která bude mimo jiné sloužit k potvrzování plateb u služby Samsung Pay.

   

Samsung Galaxy A9 by měl do prodeje na vybraných trzích vstoupit ještě letos, potažmo začátkem příštího roku. Při uvedení bude mít Android 5.1.1, v horizontu několika měsíců se však dočká updatu na 6.0 Marshmallow. Cena pro náš trh bohužel stejně jako u kompaktnějších sourozenců zatím není k dispozici, po vzoru předchůdců ovšem nebude zrovna nízká.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Jeden komentář

  1. uni (neregistrovaný)

    J, proč ne, v 6″ není zrovna narváno, navíc od uvedení K920 se neobjevilo nic lepšího (což je v zásadě i tento případ), zkrátka je to marginální segment, ale každý kousek potěší. Samsung už jedno pádlo měl, bylo v nízkém cenovém segmentu, tohle bude jistě mířit jinam (kov, SAMOLED, rozlišení), takže pro jeho současné uživatele opět bez nástupce.

    Je to podivné, přesto že Samsung chrlí a chrlí, je plno uživatelů, kterým se nedostává nástupců (Xcover, Activ, Ch@t, Mini….)

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *