Samsung Galaxy A52s v přípravě. Hit střední třídy má dostat lepší procesor a teleobjektiv

A52s

Jarní smartphony Samsung Galaxy A52 a A52 5G přinesly do střední třídy svěží vítr, neboť nabízejí několik funkcí obvyklých spíše ve vyšších cenových patrech – voděodolnost, opticky stabilizovaný hlavní fotoaparát či AMOLED displej s vyšší obnovovací frekvencí. Nelze se tak divit, že Samsung bude chtít z jejich slávy vytěžit co nejvíce, a proto chystá dalšího člena této rodiny.

A52s black

Samsung Galaxy A52s: s výkonnějším procesorem a teleobjektivem

Chystaný Galaxy A52s bude vypadat stejně jako jeho sourozenci, Samsung opět sáhne po plastovém těle, které bude nabízet ve čtyřech barevných variantách – mátové, fialové, černé a bílé. Displej bude mít pravděpodobně  stejnou úhlopříčku jako Galaxy A52, stejný bude i počet fotoaparátů na zadní straně, ovšem s jedním významným rozdílem – hloubkový senzor údajně nahradí použitelnější teleobjektiv. Sestava fotoaparátů by se tak mohla podobat modelu Galaxy A72 5G.

Jedna z dalších velkých změn se má odehrát na pozici čipsetu, na kterou Samsung údajně nasadí Snapdragon 778G. Jedná se o 6nm čipset, který v sobě obsahuje integrovaný 5G modem, takže se můžeme těšit na vyšší výkon než v případě 8nm čipsetů Snapdragon 720G a 750G, které pohánějí jeho sourozence.

Termín odhalení Samsungu Galaxy A52s je zatím neznámý, jeho prodejní cena by se měla pohybovat okolo 450 EUR (asi 11 500 korun) za variantu se 128GB pamětí.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku