Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A3: Štíhlá modelka s 64bitovým procesorem a podporou LTE (parametry)

Samsung Galaxy A3: Štíhlá modelka s 64bitovým procesorem a podporou LTE (parametry)

Samsung chystá novou řadu telefonů Galaxy A, kterou bude v počátku tvořit trojlístek zařízení s designem odkazujícím na prémiový telefon Samsung Galaxy Alpha. Specifikaci a fotografie prostředního modelu A5 již dříve odhalil server Sam Mobile, o modelech A3 a A7 se dosud nic nevědělo. Nyní však čínské certifikaci TENAA můžeme nahlédnout na parametry modelu Galaxy A3 (SM-A300X).

  
Samsung Galaxy A3 a A7 mají vypadat podobně jako jejich uniklý bratříček A5

Ačkoliv se má jednat o méně vybaveného bratříčka modelu A5, dostane do vínku novější čipovou sadu, kterou bude tvořit 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 410 taktovaný na 1,2 GHz. Tomu bude sekundovat gigabajt operační paměti, vnitřní paměť telefonu se zastaví na 8 gigabajtech, má však být možné rozšířit paměťovou kartou. Díky použitému procesoru bude A3 podporovat nejrychlejší sítě LTE. Hlavní fotoaparát má umět pořizovat snímky v maximálním rozlišení 8 Mpx, případně natáčet Full HD video, čelní kamerka bude 5megapixelová.

  

Zobrazovačem má být 4,52“ OLED panel s rozlišením 540 × 960 pixelů, pro srovnání model A5 bude mít 5“ HD displej, A7 má mít ještě o půl palce více. Z rozměrů Galaxy A3 vypíchneme zejména tloušťku, která se má zastavit na velmi příjemných 6,9 milimetrech. Ani hmotnost neudělá z telefonu trhač kapes, má být 112 gramů, operačním systémem bude Android ve verzi 4.4.4. K představení všech tří modelů má dojít ve třetím čtvrtletí tohoto roku, cena Galaxy A3 se má pohybovat mezi 350 a 400 dolary (7 600 – 8 600 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Další šedá ryba v moři….

  2. Tleskám, je z čeho vybírat, dávám +1

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).