Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A3 a A5 druhé generace: Máme první živé fotografie

Samsung Galaxy A3 a A5 druhé generace: Máme první živé fotografie

Podle nedávných dat z benchmarků víme, že se Samsung chystá omladit svoji „kovovou“ rodinu telefonů Galaxy A minimálně o čtyři nové modely – Galaxy A3, A5, A7 a A9 (více informací). Prozatím pro nás tyto chystané smartphony nebyly ničím jiným než tabulkovými hodnotami, nyní se ale můžeme podívat na živé snímky dvou nejmenších modelů – A3 a A5.

  

Jsou-li autentické, můžeme se opět těšit na tenké telefony s kovovými rámečky; kov má být nově viditelný nejen v tenkých proužcích na hranách, ale na celých stranách telefonů. Hlavní reproduktor zažije stěhování ze zadní strany na spodní, kde jej bude reprezentovat výdech tvořený deseti kruhovými otvory.

 

Na spodní straně se také bude nacházet 3,5mm jack na sluchátka a microUSB konektor. Škoda, že Samsung druhou generaci „áček“ nevybaví oboustrannými konektory USB-C.

  

Čelní strana obou telefonů ničím nepřekvapí. Pod displejem se nachází typické oválné středové tlačítko obklíčené dvojicí senzorů, oproti minulé generaci však zřejmě dojde k mírnému zhubnutí postranních rámečků a brady. Zadní strana obou modelů hostí vystouplou čočku fotoaparátu a dvojici LED diod.

   

Nová řada telefonů Galaxy A má být odstupňována velikostí displejů o úhlopříčkách 4,7″; 5,2″; 5,5″ a 6 palců. Ve všech případech má být operačním systémem Android 5.1 Lollipop. Datum představení nových „áček“ je však prozatím neznámé.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Dalibor (neregistrovaný)

    Dobrý den, nevíte kdy se dostaví na trh?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *