Domů » Bleskovky » Novou generací tabletů Samsung Galaxy A otevírá 7″ model: Má čím zaujmout?

Novou generací tabletů Samsung Galaxy A otevírá 7″ model: Má čím zaujmout?

Samsung loni nastolil pořádek ve svých smartphonových a tabletových řadách a začal je srozumitelně označovat písmenky. Rodina smartphonů Galaxy A se již dočkala druhé generace a prakticky přesně po roce přichází i nový tablet Galaxy Tab A, prozatím pouze v úhlopříčce displeje 7 palců. Ještě sice nebyl oficiálně představen, objevil se však v německém eshopu Samsungu.

galaxytaba2016

Samsung Galaxy A (2016) je základní tablet malých rozměrů – v pase má 8,7 mm a váží 283 gramů. Čelní stranu z velké části zabírá 7″ displej s HD rozlišením, což na dané úhlopříčce znamená podprůměrnou jemnost 215 ppi.

 

 

Ani ostatní výbava není nijak oslňující, tablet pohání čtyřjádrový procesor o taktu 1,3 GHz podpořený 1,5 GB RAM. Vnitřní úložiště je 8GB, pro uživatele je však dostupný pouze 4,3GB prostor, který je naštěstí možné rozšířit paměťovou kartou.

SM-T280NZKADBT-23-0

Na ni lze ukládat například fotografie, o jejichž pořizování se postará 5Mpx fotoaparát vzadu, případně 2Mpx kamerka nad displejem. Pod ním se nachází obligátní dvojice senzorových a jedno mechanické tlačítko, čtečka otisků prstů se v něm však nenachází. Bezdrátová konektivita je zastoupena pouze Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0, slot na SIM kartu, ani čip NFC přítomen není. Tablet si bere energii z 4 000mAh baterie, která má zajistit až 9 hodin výdrže při sledování videa.

Samsung Galaxy A (2016) běží na operačním systému Android 5.1 Lollipop, jeho součástí je i čtvrtá generace dětského módu s mnoha aplikacemi pro nejmenší. Tablet má na trh přijít v bílé a černé barvě, podle dostupných informací je jeho cena stanovena na 169 EUR, tedy asi 4 500 korun. Kdy přijde na trh, a zda jej doprovodí i větší bratříčci, prozatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments