Domů » Bleskovky » Galaxy S7 dělá Samsungu radost. V prvním čtvrtletí značce čistý zisk narostl o 14 procent

Galaxy S7 dělá Samsungu radost. V prvním čtvrtletí značce čistý zisk narostl o 14 procent

Samsung si může mnout ruce, neboť první kvartál letošního roku se mu finančně náramně povedl. Společnost jako celek utržila 49,78 bilionů wonů, což je o 5,7 procent více než ve stejném období v loňském roce. Provozní zisk se zvýšil o 5,7 procent na 6,68 bilionů wonů, čistý zisk narostl rovnou o 14 procent na 5,25 bilionů wonů.

Podle zástupců korejské společnosti může za pozitivní čísla vyšší ziskovost smartphonů ve střední a nižší třídě, a také úspěšné smartphony Galaxy S7 a S7 edge, zejména jejich včasné uvedení na trh. Mobilní divize utržila 27,6 bilionů wonů, což je o 6,6 % více než v loňském roce, provozní zisk dokonce narostl o 42 % na 3,89 bilionů wonů. Jedná se tak o nejlepší výsledek mobilní divize za poslední dva roky.

Galaxy_S7_2

Ve zbytku roku Samsung očekává lehké snížení poptávky po smartphonech a klesající zájem o tablety. Společnost chce posílit své vedoucí postavení v segmentu prémiových smartphonů, a to nejen prodejem současných vlajkových lodí, ale i představením nového top modelu. Tím bude patrně Galaxy Note 6.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Ty jejich promofotky jsou vzdycky tak trapny. Proc jim do rukou proste nedaji normalni funkcni telefon?

 2. tomas (neregistrovaný)

  Vie sa nieco o s7 mini? Zevraj chceli vyrobit nabusenu mensiu verziu s7

 3. Martin (neregistrovaný)

  1.Q začíná Lednu a Končí Dubnu S7 vyšel v Únoru a prodával se v Březnu, Tak jak mohl S7 dělat Samsungu radost?

  • MK (neregistrovaný)

   A proč by nemohl, jak píšeš prodával se už v Březnu a jak známo, Březen spadá do prvního kvartálu.

   • tedy (neregistrovaný)

    Uspěch samsungu přeji, svého času tu byly bleskovky jak příjmy poklesly a akcionáři z toho nemají radost, ale šli do sebe a výsledek na sebe nenechal dlouho cekat, zareagovali zkrátka pružně, pokud bude chtít MS dosáhnout alespoň zčásti jejich výsledků, bude muset chtě nechtě od nich přetáhnout pár lidí z marketingu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).