Domů » Bleskovky » Samsung chystá redesign prostředí TouchWiz. Máme první obrázky a video

Samsung chystá redesign prostředí TouchWiz. Máme první obrázky a video

Začátkem srpna je očekáván nový tabletofon Samsung Galaxy Note 7, který má nabídnout nejen zajímavý hardware, ale také značně inovovaný software. Korejský gigant opět vsadí na svoji nadstavbu Androidu nazvanou TouchWiz UI, dostane však líbivější kabátek a nové verze vlastních aplikací.

Prostředí má působit mnohem lehčím dojmem, křiklavé barvičky nahradilo střídmější vzezření. Do systému přibyly funkce, které byly dříve dostupné u konkurenčních launcherů. Wi-Fi sítě lze kupříkladu přepínat již z notifikační nabídky, aniž by bylo nutné vstupovat do nastavení. Domovská obrazovka nabídne obdobu funkce 3D Touch, namísto silného stisknutí ikonky však bude pracovat s gestem tažením od ikonky vzhůru. Samsung také bude hodně využívat efektu rozmazávání pozadí, například při otevření složky aplikací.

Samsung údajně také připravuje vlastní obdobu aplikace iMessage od Apple, a zároveň vylepší veškeré současné aplikace, které jsou součástí TouchWizu. Fotogalerie od Samsungu se bude více podobat Fotkám Google, spousta změn přijde i do aplikací SNote, SBrowser apod.

Některé z nových funkcí si můžete neoficiálně vyzkoušet již dnes díky balíčkům APK z fóra XDA Developers.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments