Domů » Bleskovky » Samsung chystá redesign prostředí TouchWiz. Máme první obrázky a video

Samsung chystá redesign prostředí TouchWiz. Máme první obrázky a video

Začátkem srpna je očekáván nový tabletofon Samsung Galaxy Note 7, který má nabídnout nejen zajímavý hardware, ale také značně inovovaný software. Korejský gigant opět vsadí na svoji nadstavbu Androidu nazvanou TouchWiz UI, dostane však líbivější kabátek a nové verze vlastních aplikací.

Prostředí má působit mnohem lehčím dojmem, křiklavé barvičky nahradilo střídmější vzezření. Do systému přibyly funkce, které byly dříve dostupné u konkurenčních launcherů. Wi-Fi sítě lze kupříkladu přepínat již z notifikační nabídky, aniž by bylo nutné vstupovat do nastavení. Domovská obrazovka nabídne obdobu funkce 3D Touch, namísto silného stisknutí ikonky však bude pracovat s gestem tažením od ikonky vzhůru. Samsung také bude hodně využívat efektu rozmazávání pozadí, například při otevření složky aplikací.

Touchwiz UX BETA (Note 7?): Recensione | HDblog

Samsung údajně také připravuje vlastní obdobu aplikace iMessage od Apple, a zároveň vylepší veškeré současné aplikace, které jsou součástí TouchWizu. Fotogalerie od Samsungu se bude více podobat Fotkám Google, spousta změn přijde i do aplikací SNote, SBrowser apod.

Některé z nových funkcí si můžete neoficiálně vyzkoušet již dnes díky balíčkům APK z fóra XDA Developers.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. WHFew (neregistrovaný)

  Správný přístup. Křiklavé barvičky + AMOLED = ošklivé omalovánky

  • (neregistrovaný)

   To je logika, android má v základu všechny ikony kulaté, tak Samsung udělá na just takové hranaté, ať to „pěkně“ vypadá

  • Johny (neregistrovaný)

   ono mu ješte nedošlo co to je sRGB/Adobe RGB gamut a co je pro Samsung AMOLED dneška typické, tak plácá kraviny o omalovánkách…

   • Velda (neregistrovaný)

    AMOLED má právě Adobe RGB gamut. Pokud je dobře zkalibrovaný, a to jsem ještě neviděl.
    Grafika je téměř výhradně zamýšlena pro sRGB, proto na AMOLEDu všechno vypadá jako omalovánka…

   • Johny (neregistrovaný)

    Velda: Samsung má právě dobře kalibrované displeje, proto dlouhodobě ve věrnosti barev překonávají i IPS panely iPhonu. V základu jsou kalibrovány právě na sRGB, ale je možnost zvolit i Adobe RGB mód a i tam dosahují v mobilní sféře naprosto nepřekonatelné výsledky. Vycházím z testů displaymate, kteří se myslím dají brát za věrohodný zdroj. Nechci se hádat, jen spřesňuji info.

   • No snad jen, že se to týká těch nejdražších modelů v nabídce a rozdíl je vcelku nepatrný. Ani špičkové IPS a ani SAMOLED neurazí (zobrazením, tedy tím, běžným, kde nehraje roli např. subpixely).

   • Johny (neregistrovaný)

    Taky myslim že na tom zas tolik nesejde, spíš mi to přijde jako zajímavost, většina lidí tohle neřeší. Věřim ale, že pokud už jde sync tak blízko na Adobe RGB, nemusel by být problém i u levnějších modelů přiblížit se na sRGB.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).