Domů » Bleskovky » Samsung chce mít nejlepší fotomobil na světě. Galaxy S11 má podporovat 8K video

Samsung chce mít nejlepší fotomobil na světě. Galaxy S11 má podporovat 8K video

Rok 2019 se pomalu blíží ke svému konci a výrobci smartphonů se začínají připravovat na rok příští. V jeho úvodu bude představena spousta nových telefonů včetně další generace vlajkových smartphonů od Samsungu.

samsung galaxy s11 render vision 5
Samsung Galaxy S11: ilustrační obrázek

Galaxy S11: 108 megapixelů a 5× přiblížení

Hlavním tahákem nové řady Galaxy S11 se má stát fotoaparát, spekuluje se o hlavním 108Mpx snímači a o periskopické kameře schopné 5× přiblížení. Některé připravované funkce nyní odhaluje poslední beta verze prostředí One UI 2.0.

s11 camera 1


APK výchozí fotoaplikace potvrzuje přípravy na 108Mpx fotoaparát, toto rozlišení bude možné použít při pořizování snímků v poměru stran 4:3, sáhnout však bude možné i po nižších rozlišeních, kdy dojde ke spojování informací ze sousedních pixelů pro zachování maximální kvality snímku.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy S11
Systém: Android 10
Rozměry: bude upřesněno, Hmotnost: bude upřesněno
Procesor: bude upřesněno
RAM: bude upřesněno, Interní paměť: bude upřesněno, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 6,7", Quad HD+, 1440 × 3040 px
Fotoaparát: , , Přední kamera: bude upřesněno
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3400 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Více kamer současně a noční hyperlapse

V kódu fotoaplikace také byla nalezena zmínka o záznamu videa v rozlišení 8K, což mají zajistit výkonné čipsety Exynos 9830 (nebo Exynos 990) a Qualcomm Snapdragon 865. Novinkou mají být funkce Director´s View, která umožní zaznamenávat obraz více kamerami současně, nebo funkce Night Hyperlapse pro záznam superstabilizovaných videí za zhoršeného osvětlení. Samsung chystá i režim Single Take Photo, který zachytí scénu v sérii několika fotografií a krátkých videí, chybět nebude ani možnost záznamu vertikálních panoramat.

s11 camera 2

Smartphony řady Samsung Galaxy S11 budou pravděpodobně představené v únoru příštího roku, možná společně s novým ohebným telefonem véčkové konstrukce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bkf1
Uživatel
bkf1

Tak to jsem zvědavý, jak budou dohánět „hujahej“, každopádně jim držím palce ✊

xzeit
Uživatel
xzeit

Tak pokud se na toto budou soustředit, tak snad. Ještě by to chtělo, aby ten nejlepší fotomobil měl xenonový blesk.

Marek
Anonym
Marek

K čemu používáte při focení blesk?

xzeit
Uživatel
xzeit

Focení lidi ve špatné osvětlených prostorách především atp.

bflmpsvz
Anonym
bflmpsvz

Do mrtvol jakou je Hujahej se nekope :-D

alfred
Anonym
alfred

Stále čekám až bude zoomování u videa bez toho hrozného trhání.. proč to iPhone umí už několik let a Sam/Hua/.. jsou stále tak neschopní? ( Myslím tím postupné zoomování „pinch-to-zoom“ )

Kasprik
Uživatel
Kasprik

Tohle umí i můj obstarožní Galaxy Samsung A3 2017, tak nevím, proč tady lžete.

alfred
Anonym
alfred

Zajímavé, mám k dispozici Samsung S4, S6, S10e a Huawei P20pro – když už všech začnu nahrávat video a pomalu zoomovat, tak se obraz trhá – chápej: skokově se trhá.
Pokud to samé udělám u iP8 pak se nic netrhá a jednolivé skoky zoomu nejsou trhané.

Tak nevím kdo tu lže, Kaspriku :)

Menty
Uživatel
Menty

„Samsung chce mít nejlepší fotomobil na světě.“ – No, ono to zas tak těžké nebude, když už teď patří k těm nejlepším. A druhá věc je konkurence, Huawei má ban a Apple co fotek týče vyklidil pole už dávno.

ASDF
Anonym
ASDF

Menty: letošní řada iPhonů fotí hodně dobře. Neřeším noční fotky, což je současná móda, kdy se z noci udělá den. Větší blbost jsem ještě neviděl. Mám Note 10+ a přítelkyně iPhone 11 Pro a každý je lepší v něčem jiném.

xzeit
Uživatel
xzeit

Fakt nevím, v čem je blbost, že v noci udělá fotku ve tmě, ve které vlastníma očima nic nevidíš. Nesmysl je to co jsi napsal. Noční fotka je pouze možnost.

ASDF
Anonym
ASDF

Evidentně máš velice nízké nároky na kvalitu fotografie a nic o focení nevíš a stačí ti telefon, který ti z noci udělá rozmazaný hnus. Takových je Vás bohužel většina. Ale proti gustu….

xzeit
Uživatel
xzeit

Evidentně jsi noční fotografii nikdy neviděl. Noční režim občas použiji a hodí se. Nevím jak v případě Note 10+,jestli ti to dělá rozmazané hnusy, tak jdi reklamovat. Žádný rozmazaný hnus se nekoná, stačí se podívat na noční fotografie Pixelů 4,Huawei P30pro, Mate 20,30 pro…

ASDF
Anonym
ASDF

Nemám co reklamovat. Výsledky jsou takové jako jinde čili použitelné na Facebook nebo Instagram, kde se kvalita řešit nemusí. Na čemkoliv větším fotky z telefonů nepoužitelné a noční už tuplem. Ale jak jsem psal, pokud nemáš nároky na kvalitu, nemáš co řešit a telefon ti postačí.

xzeit
Uživatel
xzeit

Samozřejmě mám nároky na kvalitu a stejně tak vím, že i mobil umí fotit kvalitně, na úrovni levnějších dedikovanych fotoaparátů. Takže takovou dovolenou, či jakýkoliv neprofesionální záznam vzpomínek je fotoaparát v mobilu dneska naprosto kvalitativně dostatečný… teda už pár let. Stačí dát fotomobil někomu kdo umí fotit a tyhle řeči o nekvalitě půjdou hned stranou.

Menty
Uživatel
Menty

ASDF: Ano, souhlasím, že fotí hodně dobře. Tady se však bavíme s nadsázkou o „nejlépe“, a tak letošní iPhone rozhodně nefotí. Navíc největší letošní novinka – ultrawide – je teda propadák až hanba. Jo, musí chlapci opět máknout příští rok, začal bych tou mizernou světelností hlavního objektivu, pak bude menší nutnost uchylovat se k nočním režimům a podobně.

ASDF
Anonym
ASDF

Menty: mě je to celkem jedno jak co fotí a co je nejlepší je subjektivní pro každého zvlášť, protože nejsem ovce, abych uznával něco s čím nesouhlasím. Psal jsem to o jeden příspěvěk dřív, že fotky z telefonu stačí na sociální sítě, ale jinak použitelné nejsou.

xzeit
Uživatel
xzeit

[odkaz]

Kecy.

ASDF
Anonym
ASDF

Kecy máš ty. Jestli jsou někdě originály těch fotek, tak si je vytiskni na formát A4 nebo A5 a rozdíl uvidíš ihned nebo by mohlo stačit zobrazení na velkém monitoru. Ale v pořádku, nemáš na to oko a nároky na kvalitu nemáš. O nic nejde. Ani jsem nečekal, že by iPhone někdo srovnával s profi foťákem. Toho se Huhlajej nebo Samsung nedočkají nikdy :-D

xzeit
Uživatel
xzeit

A na čem myslíš, že se dívám? 😂 Stačí 24 palcový monitor? Nebo mi blíže specifikuj parametry monitoru, na kterém se mám dívat…

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

mas len slaby rozhlad. To nic, nemas za co.

[odkaz]

uni
Uživatel
uni

To se nedá, ale prostě facepalm:)