Sledujte nás na YouTube

Samsung chystá bezpečnostní update klávesnice SwiftKey

Včera jsme vás informovali o tom, že byla objevena metoda, jak napadnout smartphony od Samsungu díky bezpečnostní mezeře v klávesnici SwiftKey. Zranitelných telefonů je údajně až 600 milionů, proto nelze brát tento problém na lehkou váhu. Korejský výrobce se nyní oficiálně k problému vyjádřil.

  

Bezpečnostního rizika jsou si v Samsungu vědomi a jsou odhodlání poskytnout nápravu. Ta má přijít v podobě OTA aktualizace bezpečnostní vrstvy Samsung Knox v následujících dnech. Kromě toho hodlá Samsung řešit situaci přímo s vývojáři klávesnice SwiftKey, aby bylo do budoucna zabráněno dalším potencionálním rizikům. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *