Domů » Bleskovky » Samsung chystá bezpečnostní update klávesnice SwiftKey

Samsung chystá bezpečnostní update klávesnice SwiftKey

Včera jsme vás informovali o tom, že byla objevena metoda, jak napadnout smartphony od Samsungu díky bezpečnostní mezeře v klávesnici SwiftKey. Zranitelných telefonů je údajně až 600 milionů, proto nelze brát tento problém na lehkou váhu. Korejský výrobce se nyní oficiálně k problému vyjádřil.

  

Bezpečnostního rizika jsou si v Samsungu vědomi a jsou odhodlání poskytnout nápravu. Ta má přijít v podobě OTA aktualizace bezpečnostní vrstvy Samsung Knox v následujících dnech. Kromě toho hodlá Samsung řešit situaci přímo s vývojáři klávesnice SwiftKey, aby bylo do budoucna zabráněno dalším potencionálním rizikům. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).