Sledujte nás na YouTube

Samsung zaplatí Applu 548 milionů dolarů za porušování patentů

Vleklý patentový spor mezi Applem a Samsungem je konečně u konce. Po pěti letech soudních tahanic a odvolání došlo ke vzájemné dohodě, která nafoukne už tak dost plné trezory Apple o nezanedbatelnou částku 548 milionů dolarů, tedy asi 13,6 miliard korun.

  

Samsung souhlasí, že tuto částku zaplatí do deseti dní od přijetí faktury, avšak v dohodě si stále vyhrazuje právo na plnou nebo částečnou náhradu peněz v případě, že bude rozsudek v budoucnu obrácen či jakkoliv pozměněn; zejména pokud americký patentový úřad pozmění platnost dotčených patentů. Ač je vítězem tohoto vleklého sporu Apple, Samsung může být alespoň částečně „spokojen“, za pět let dokázal snížit požadovanou výši odškodného z 1 miliardy dolarů téměř na polovinu. 

Za vítěze budeme moci označit i všechny fanoušky mobilních technologií, neboť ukončením tohoto sporu se snad budou oba giganti opět plně věnovat technologickým inovacím a spolupráci. Ostatně spekuluje se, že by některý z příštích iPhonů mohl od Samsungu dostat AMOLED displej (více informací).  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. zemiak33 (neregistrovaný)

    13,6 miliárd korún… fakt fúra prachů

    koľko by asi platilo Xiaomi keby zákony platili aj pre nich?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *