Sledujte nás na YouTube

Samsung zaplatí Applu 548 milionů dolarů za porušování patentů

Vleklý patentový spor mezi Applem a Samsungem je konečně u konce. Po pěti letech soudních tahanic a odvolání došlo ke vzájemné dohodě, která nafoukne už tak dost plné trezory Apple o nezanedbatelnou částku 548 milionů dolarů, tedy asi 13,6 miliard korun.

  

Samsung souhlasí, že tuto částku zaplatí do deseti dní od přijetí faktury, avšak v dohodě si stále vyhrazuje právo na plnou nebo částečnou náhradu peněz v případě, že bude rozsudek v budoucnu obrácen či jakkoliv pozměněn; zejména pokud americký patentový úřad pozmění platnost dotčených patentů. Ač je vítězem tohoto vleklého sporu Apple, Samsung může být alespoň částečně „spokojen“, za pět let dokázal snížit požadovanou výši odškodného z 1 miliardy dolarů téměř na polovinu. 

Za vítěze budeme moci označit i všechny fanoušky mobilních technologií, neboť ukončením tohoto sporu se snad budou oba giganti opět plně věnovat technologickým inovacím a spolupráci. Ostatně spekuluje se, že by některý z příštích iPhonů mohl od Samsungu dostat AMOLED displej (více informací).  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. zemiak33 (neregistrovaný)

    13,6 miliárd korún… fakt fúra prachů

    koľko by asi platilo Xiaomi keby zákony platili aj pre nich?

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *