Domů » Bleskovky » Samsung zaplatí Applu 548 milionů dolarů za porušování patentů

Samsung zaplatí Applu 548 milionů dolarů za porušování patentů

Vleklý patentový spor mezi Applem a Samsungem je konečně u konce. Po pěti letech soudních tahanic a odvolání došlo ke vzájemné dohodě, která nafoukne už tak dost plné trezory Apple o nezanedbatelnou částku 548 milionů dolarů, tedy asi 13,6 miliard korun.

  

Samsung souhlasí, že tuto částku zaplatí do deseti dní od přijetí faktury, avšak v dohodě si stále vyhrazuje právo na plnou nebo částečnou náhradu peněz v případě, že bude rozsudek v budoucnu obrácen či jakkoliv pozměněn; zejména pokud americký patentový úřad pozmění platnost dotčených patentů. Ač je vítězem tohoto vleklého sporu Apple, Samsung může být alespoň částečně „spokojen“, za pět let dokázal snížit požadovanou výši odškodného z 1 miliardy dolarů téměř na polovinu. 

Za vítěze budeme moci označit i všechny fanoušky mobilních technologií, neboť ukončením tohoto sporu se snad budou oba giganti opět plně věnovat technologickým inovacím a spolupráci. Ostatně spekuluje se, že by některý z příštích iPhonů mohl od Samsungu dostat AMOLED displej (více informací).  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments