Domů » Bleskovky » Samsung a Android 7.0: oficiální seznam pro první pololetí (oživeno)

Samsung a Android 7.0: oficiální seznam pro první pololetí (oživeno)

Samsung v tomto týdnu vypustil Android 7.0 pro úřadující vlajkový smartphone Galaxy S7 (edge), další zařízení budou aktualizována v průběhu letošního roku.

samsung-factory

Korejský gigant v souvislosti s vypuštěním aktualizace vydal článek, v němž pod čarou zmiňuje, která zařízení se Nougatu v první polovině letošního roku dočkají. Jedná se o tyto modely:

 • Galaxy A3
 • Galaxy A8
 • Galaxy S6
 • Galaxy S6 edge
 • Galaxy S6 edge+
 • Galaxy Note 5
 • Galaxy Tab S2
 • Galaxy Tab A s S-Pen

Předpokládáme, že u telefonů Galaxy A3 a A8 má Samsung na mysli letošní generaci. Zvláštní je, že v seznamu nezmiňuje modely Galaxy A5 a A7, předpokládáme však, že se updatu dočkají také, ale až v druhé polovině letošního roku. Podle neoficiálního seznamu serveru SamMobile se dokonce mají dočkat veškeré modely řady Galaxy A z let 2016 a 2017. Přesnější terminy vypuštění aktualizace bohužel prozatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Tak v roce 2018 možná i S6 :-D
  S5 Není z roku 2016 ale 14. Takže tam má být J5.

 2. Nechápu, proč ne Galaxy Tab S !! ?? Člověk zaplatí 16k za tablet ,který si nezaslouží aktualizaci? Nedivím se lidem kteří si příští nákup rozmyslí, když Samsung vypočítavě ,nechce dávat aktualizaci , až né tak starým zařízením !!!

 3. Dane, a co je tam za funkci kterou nutně na Tab S potřebuješ???

  • Multiwindows? V zásadě jediný podstatný přínos A7.0?

  • to ani nemusí byt funkce, stačí, ze prostředí bude plynulejší a pak jsou taky aplikace, které potom nebudou fungovat na starým Androidu. Aktualizace softwaru je něco, co by mělo být dostupné dokud to zařízení „utáhne“.

 4. V podstatě všechny nynější aplikace funguji od Androidu 4.4.

  Mezi Androidem 6 a 7 není vůči podpoře aplikaci žádný rozdíl.

  O plynulejsim běhu na novějším Androidu by se u starého zařízení také dalo polemizovat.

 5. Dnes mi přišla aktualizace Android 7,0 na Samsung A5 2016 :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).