Sledujte nás na YouTube

Samsung a LG začínají aktualizovat své tablety na Android 5.0 Lollipop

Podle únorových statistik Google běží Android 5.0 Lollipop na 3,3 procentech zařízení, vesměs se však jedná o smartphony, tablety jsou výrazně pozadu. Jihokorejští giganti Samsung a LG ale pomalu začínají situaci napravovat.

 

Samsung již začal vypouštět do světa aktualizaci pro svůj vlajkový tablet Galaxy Tab S 10.5 Wi-Fi (SM-T800), jako první se dočkali uživatelé ve Francii, Kanadě a USA. Jedná se o verzi systému 5.0.2, tudíž nejnovější Android 5.1 Lollipop prozatím zůstává výsadou zařízení Google Nexus. Očekáváme, že brzy update přistane i na tabletech Galaxy Tab S v obou úhlopříčkách displejů z české distribuce.

 

Aktualizaci tabletů oznámila i společnost LG, která prozatím na Lollipop povýšila Google Play edici modelu G Pad 8.3. V nejbližších týdnech by měla začít aktualizace modelů G Pad 10.1, G Pad 8.3, G Pad 8.0 a G Pad 7.0, v první vlně bude update vypuštěn na domácí korejské půdě, globální varianty zmíněných tabletů by se měly dočkat později.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. John2y (neregistrovaný)

    Tuším, že Nizozemci dostali aktualizaci na lizatku uz i na Note 4

  2. danri (neregistrovaný)

    5.0.2. ? Tak jestli to bude tak zasekané jako na Nexusech tak je mi jich líto. Už možná bylo lepší počkat na 5.1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *