Domů » Bleskovky » Samsung letos představil 36 smartphonů: O třetinu méně než loni

Samsung letos představil 36 smartphonů: O třetinu méně než loni

Na konci loňského roku padlo v Samsungu rozhodnutí, že kvůli zvýšení prodejích marží zredukuje své smartphonové portfolio o 25 – 30 procent (více informací). Letošní rok je již skoro u konce, a tak máme možnost podívat se, jak se korejskému gigantovi podařilo splnit předsevzetí.

  

Podle dat serveru GSMArena představil Samsung v letošním roce celkem 36 smartphonů, což je ve srovnání s loňskými 54 modely o 33 procent méně. Portfolio Samsungu je díky uceleným řadám S, A, E a J mnohem přehlednější, přesto se ani letos korejský výrobce nevyvaroval telefonů s nekonečnými názvy tvořenými slovy Grand, Max, Acer, Duos apod. Patrný je i zájem Samsungu soustředit se spíše na dražší modely, které generují větší zisky. Ostatně nejlépe to dokazuje následující tweet @evleaks o vlajkových lodích.

Zatímco v letošním roce byly vlajkonoši Samsungu modely Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+ a Note 5, v příštím roce se má o špičku podělit rovnou čtveřice smartphonů řady Galaxy S7 a pochopitelně i nový Note (více informací). Samsungu se evidentně daří plnit cíl snižování počtu zařízení a soustředění se na dražší modely, přesto v jeho portfoliu vidíme ještě dostatek potenciálu k ořezání. Zvláště pak, pokud v příštím roce přijdou nové experimenty s ohebnými displeji či se systémem Tizen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. shield (neregistrovaný)

  36 krámu a další rok bude 46 krámu.

  • uni (neregistrovaný)

   Tak ony letošní Galaxy S jsou technologicky moc krásné kousky, to zase ne že ne. Praktičnost je ale na baterky, to je pravda.

  • Menty (neregistrovaný)

   Vždycky lepší víc, než míň. Já nevidím nic špatného na tom, že si člověk může vybrat.

  • lerion (neregistrovaný)

   Ze si clovek mue vybrat je plus. Ale aby kvantita nebyla na ukor kvality…

  • Menty (neregistrovaný)

   Tak jak píše UNI, myslím, že zrovna letošní modely Samsungu jsou opravdu to nejlepší, co může člověk v dnešní době dostat. A to jak použitými komponenty, tak i kvalitou zpracování. Daň jsou nevyměnitelné aku, nicméně já zpracování spíš vítám.

  • Martin (neregistrovaný)

   Já též ale sklo nemám rád kdyby byl celokovový tak nic neřeknu ale sklo ee.

 2. Creyzy (neregistrovaný)

  Neskutečné číslo a to jich je letos méně….Věřím, že by bohatě stačilo 15 kusů a i tak je to moc….

 3. Pipa (neregistrovaný)

  Samsung je globální výrobce, a jsou započítané nejspíš typy pro jednotlivé trhy, takže ……, tím nechci obhajovat nepřehlednost nabídky, kde vedle současných modelů se stále nabízejí modely jeden dva roky staré.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *