Domů » Bleskovky » Samsung letos představil 36 smartphonů: O třetinu méně než loni

Samsung letos představil 36 smartphonů: O třetinu méně než loni

Na konci loňského roku padlo v Samsungu rozhodnutí, že kvůli zvýšení prodejích marží zredukuje své smartphonové portfolio o 25 – 30 procent (více informací). Letošní rok je již skoro u konce, a tak máme možnost podívat se, jak se korejskému gigantovi podařilo splnit předsevzetí.

  

Podle dat serveru GSMArena představil Samsung v letošním roce celkem 36 smartphonů, což je ve srovnání s loňskými 54 modely o 33 procent méně. Portfolio Samsungu je díky uceleným řadám S, A, E a J mnohem přehlednější, přesto se ani letos korejský výrobce nevyvaroval telefonů s nekonečnými názvy tvořenými slovy Grand, Max, Acer, Duos apod. Patrný je i zájem Samsungu soustředit se spíše na dražší modely, které generují větší zisky. Ostatně nejlépe to dokazuje následující tweet @evleaks o vlajkových lodích.

Zatímco v letošním roce byly vlajkonoši Samsungu modely Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+ a Note 5, v příštím roce se má o špičku podělit rovnou čtveřice smartphonů řady Galaxy S7 a pochopitelně i nový Note (více informací). Samsungu se evidentně daří plnit cíl snižování počtu zařízení a soustředění se na dražší modely, přesto v jeho portfoliu vidíme ještě dostatek potenciálu k ořezání. Zvláště pak, pokud v příštím roce přijdou nové experimenty s ohebnými displeji či se systémem Tizen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments