Sledujte nás na YouTube

Samsung letos představil 36 smartphonů: O třetinu méně než loni

Na konci loňského roku padlo v Samsungu rozhodnutí, že kvůli zvýšení prodejích marží zredukuje své smartphonové portfolio o 25 – 30 procent (více informací). Letošní rok je již skoro u konce, a tak máme možnost podívat se, jak se korejskému gigantovi podařilo splnit předsevzetí.

  

Podle dat serveru GSMArena představil Samsung v letošním roce celkem 36 smartphonů, což je ve srovnání s loňskými 54 modely o 33 procent méně. Portfolio Samsungu je díky uceleným řadám S, A, E a J mnohem přehlednější, přesto se ani letos korejský výrobce nevyvaroval telefonů s nekonečnými názvy tvořenými slovy Grand, Max, Acer, Duos apod. Patrný je i zájem Samsungu soustředit se spíše na dražší modely, které generují větší zisky. Ostatně nejlépe to dokazuje následující tweet @evleaks o vlajkových lodích.

Zatímco v letošním roce byly vlajkonoši Samsungu modely Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+ a Note 5, v příštím roce se má o špičku podělit rovnou čtveřice smartphonů řady Galaxy S7 a pochopitelně i nový Note (více informací). Samsungu se evidentně daří plnit cíl snižování počtu zařízení a soustředění se na dražší modely, přesto v jeho portfoliu vidíme ještě dostatek potenciálu k ořezání. Zvláště pak, pokud v příštím roce přijdou nové experimenty s ohebnými displeji či se systémem Tizen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. shield (neregistrovaný)

  36 krámu a další rok bude 46 krámu.

  • uni (neregistrovaný)

   Tak ony letošní Galaxy S jsou technologicky moc krásné kousky, to zase ne že ne. Praktičnost je ale na baterky, to je pravda.

  • Menty (neregistrovaný)

   Vždycky lepší víc, než míň. Já nevidím nic špatného na tom, že si člověk může vybrat.

  • lerion (neregistrovaný)

   Ze si clovek mue vybrat je plus. Ale aby kvantita nebyla na ukor kvality…

  • Menty (neregistrovaný)

   Tak jak píše UNI, myslím, že zrovna letošní modely Samsungu jsou opravdu to nejlepší, co může člověk v dnešní době dostat. A to jak použitými komponenty, tak i kvalitou zpracování. Daň jsou nevyměnitelné aku, nicméně já zpracování spíš vítám.

  • Martin (neregistrovaný)

   Já též ale sklo nemám rád kdyby byl celokovový tak nic neřeknu ale sklo ee.

 2. Creyzy (neregistrovaný)

  Neskutečné číslo a to jich je letos méně….Věřím, že by bohatě stačilo 15 kusů a i tak je to moc….

 3. Pipa (neregistrovaný)

  Samsung je globální výrobce, a jsou započítané nejspíš typy pro jednotlivé trhy, takže ……, tím nechci obhajovat nepřehlednost nabídky, kde vedle současných modelů se stále nabízejí modely jeden dva roky staré.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *