Domů » Bleskovky » Rovio končí s vývojem pro Windows: Další díly Angry Birds už na dlaždicích neuvidíte

Rovio končí s vývojem pro Windows: Další díly Angry Birds už na dlaždicích neuvidíte

První díly Angry Birds byly pro finskou vývojářskou společnost Rovio trefou do černého, naštvaní ptáci se rázem stali etalonem mobilní hry a vysloužili si bezpočet dalších dílů, odboček a dokonce i jeden film. Žádný strom ale neroste do nebe, což pocítilo i Rovio – firma byla nucena v loňském roce propustit víc než třetinu svých zaměstnanců a začít šetřit i na vývoji her.

angry birds

Rovio serveru Windows Central potvrdilo, že vývoj a podpora her pro platformu Windows (Phone) je u konce, a že se firma bude v budoucnu soustředit pouze na platformy Android a iOS. Podle Windows Central má navíc dojít ke stažení aktuálních titulů z Windows Store. Tento krok není žádným překvapením, například loňské Angry Birds 2 již na dlaždicové systémy vůbec nevyšly. Věnovat se vývoji aplikací na platformu s minimálním tržním podílem, který navíc dlouhodobě klesá, by bylo ekonomicky nerozumné.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments