Cena:

Rok a půl staré smartphony Samsung Galaxy S6 edge+ a HTC One A9 dostávají Nougat

Adopce nejnovějších verzí systému Android je stále zoufale pomalá. Zatímco vývojáři již mohou testovat první verze Androidu „O“, jeho předchůdce běží podle dat z počátku března na pouhých 2,8 procentech zařízení. Nově představované telefony mají povětšinou Nougat už po vybalení z krabice, starší zařízení jsou však aktualizována velmi pozvolně. V minulých dnech se seznam aktualizovaných telefonů rozšířil o dva oblíbené modely – Samsung Galaxy S6 edge+ a HTC One A9.

Aktualizace je u obou telefonů distribuována cestou OTA, dostupnost updatů se liší v závislosti na zemi původu a formě distribuce; aktuálně se aktualizace rozbíhá v evropských státech. Oba zmíněné smartphony byly představeny v druhé polovině roku 2015, proto se u nich pravděpodobně jedná o vůbec poslední systémovou aktualizaci.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.