Rocket League Sideswipe: populární fotbalová hra s auty místo kopaček míří na mobily

rocket league sideswipe

Vývojáři ze studia Psyonix oznámili mobilní odbočku populární počítačové hry Rocket League, s podtitulem Sideswipe. Tvůrci slibují, že chystaná novinka zachová kouzlo originálu, ovšem s přepracovaným ovládáním pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android. Hra vyjde v průběhu letošního roku.

Rocket League je fotbalová hra, v níž se namísto Lionela Messiho či Tomáše Součka po pažitech prohánějí roztodivná vozítka.

Free 2 play fotbálek

Podobně jako počítačová a konzolová verze i ta mobilní bude k dispozici zdarma s mikrotransakcemi. Společně s oznámením došlo ke spuštění testovací fáze v Austrálii a na Novém Zélandu. Jedná se o běžnou praxi, která tvůrcům umožní vyladit hratelnost a optimalizovat monetizační systém – to vše na dostatečném počtu hráčů, zároveň však na relativně uzavřených trzích.

Rocket League® Sideswipe — Alpha Gameplay

Vývojáři dále zdůrazňují, že rozhodně nepůjde o obyčejnou předělávku z počítačů. Hra totiž vzniká specificky pro mobilní zařízení s důrazem na ovládání na dotykových obrazovkách. Kapesnímu hraní odpovídají i pozměněná pravidla. Namísto standardních pětiminutových zápasů až pro tři hráče se tak v mobilní verzi proti sobě postaví nanejvýš dvojice ve dvouminutových kláních.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku