Domů » Bleskovky » Řidiči, pozor. Škodovka slibuje jednodušší parkování napříč celou Evropou

Řidiči, pozor. Škodovka slibuje jednodušší parkování napříč celou Evropou

Parkování je pro velkou část řidičů jedna z nejméně oblíbených činností. A je jedno, zda patříte k těm, kteří mají s touto činností problém nebo vám vadí, že v takové Praze najít volné parkovací místo je dost často velký oříšek. Automobilky se nám to však snaží usnadnit.

Skoda Octavia RS iV

Řidiči vozů Škoda mají k dispozici online vyhledávání volných parkovacích míst. Společnost Škoda Auto uzavřela smlouvu o spolupráci s parkovací službou Parkopedia. Řidiči tak získali přístup k informacím v reálném čase o milionech parkovacích míst v celé Evropě, které jsou zobrazovány na navigaci vozu nebo v aplikaci Škoda Connect App.

Introducing Parkopedia's full suite solution

Jan Havlas, koordinátor projektů Connected Car společnosti Škoda Auto, říká: „Vytváříme naše nabídky služeb Škoda Connect vždy s cílem co nejvíce usnadnit vzdálený přístup k vozu a komunikaci zákazníka s jeho vozem. Spolupráce se společností Parkopedia je v tomto procesu dalším důležitým krokem. Parkopedia poskytuje řidičům vozů Škoda parkovací službu a jednotný uživatelský zážitek přes aplikaci Škoda Connect App a obrazovku infotainmentu ve voze.“

Přístup máte k informacím o milionech parkovacích míst po celé Evropě. V navigaci vozu nebo v aplikaci Škoda Connect App, kterou lze stáhnout z App Storu společnosti Apple nebo na Google Play Storu, se vždy zobrazí nejvýhodnější nebo nejbližší možnosti parkování v okolí aktuální pozice či zvolené adresy. Kromě ceny parkování je řidič informován také o tom, zda je dané místo opravdu volné. Na místech, kde je to možné, jsou tyto informace zobrazovány v reálném čase.

Škoda Auto není první automobilkou, která se společnost Parkopedia spolupracuje. V minulosti šlo také o BMW, Volvo, Mazdu, Toyotu, Jaguar nebo Ford.

Patrik Svatoš

Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).