Domů » Bleskovky » Reuters: iWatch budou mít 2,5“ displej, výroba má začít příští měsíc, prodej v říjnu

Reuters: iWatch budou mít 2,5“ displej, výroba má začít příští měsíc, prodej v říjnu

Letošní podzim má přinést více jablek, než kterýkoliv jiný, kromě mnohokrát spekulované nové generace iPhone 6 ve dvou úhlopříčkách má Apple představit i svého prvního zástupce nositelné elektroniky. Podle agentury Reuters se výroba iWatch, jak je tento produkt nazýván, má rozběhnout již v červenci.

 Fanouškovský koncept hodinek iWatch 

Výrobu má obstarat společnost Quanta Computers, která je předním světovým výrobce notebooků a má na starosti mimo jiné i výrobu iPodů. Displej má hodinkám údajně dodat společnost LG a má být zakřivený, informace o jeho úhlopříčce se ale velmi liší. Zatímco zdroje z Jižní Koreji hovoří o dvou modelech s 1,3, respektive 1,5 palci, zdroje agentury Reuters hovoří rovnou o 2,5 palcích. Z dalších specifikací se hovoří o podpoře bezdrátového nabíjení a pochopitelně také o mnoha senzorech snímajících denní aktivitu uživatele, například snímač pulsu.

  
Nahradí hodinky od Apple iPod Nano?

V prvním roce má Quanta Computers vyrobit celkem 50 milionů kusů, což je poměrně ambiciózní plán. Prodej má začít již v říjnu letošního roku, tedy krátce po jejich očekáváném představení na zářijové keynote.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. 2.5 palce mě přijde strašně moc na hodinky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).