Domů » Bleskovky » Remix OS Player: Vyzkoušejte si Android pro počítače přímo z Windows

Remix OS Player: Vyzkoušejte si Android pro počítače přímo z Windows

Společnost Jide Technology vyvíjí už nějakou dobu operační systém Remix OS, což je v podstatě Android uzpůsobený pro práci na počítači. Tento systém je možné od počátku letošního roku spouštět na libovolném počítači např. z flashdisku, nově si jej také můžete vyzkoušet jen tak přímo ve Windows.

Vývojáři Remix OS totiž vydali aplikaci Remix OS Player, což je de facto emulátor Androidu pro Windows. Stáhnout si jej můžete ze stránek Jide Technology a po krátké instalaci lze spustit virtuální stroj běžící na upraveném Androidu Marshmallow.

Remix OS Player Introduction

Remix OS umí oproti klasickému Androidu pracovat v oknech, a jeho prostředí je uzpůsobeno pro práci na PC. Jinak v něm ale lze spouštět klasické androidí aplikace a hry, pro které má být Remix OS Player optimalizován.

remix gaming

Remix OS Player je virtuální stroj běžící souběžně s Windows, proto jsou opodstatněné zvýšené požadavky na hardware, doporučená konfigurace by se měla skládat minimálně z procesoru Intel Core i3 (lépe i5 či i7), 4 GB RAM, 8 GB paměti (ideálně 16 GB) a BIOSem se zapnutou podporou pro virtualizační technologie. Operačním systémem musí být Windows 7 (64-bit) a vyšší. Remix OS Player je k dispozici zcela zdarma.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments