Domů » Bleskovky » Redmi 8: pokračovatel slavné řady se odhaluje svůj vzhled i parametry

Redmi 8: pokračovatel slavné řady se odhaluje svůj vzhled i parametry

Značka Redmi, která se počátkem letošního roku odlepila od mateřského Xiaomi, chrlí jeden smartphone za druhým. Na konci prázdnin jsme se dočkali smartphonů Redmi Note 8 a 8 Pro, v minulém týdnu byl představen model Redmi 8A. A kdy bude představen samotný Redmi 8? To prozatím nevíme, zato se díky čínské certifikaci TENAA a čínskému operátorovi China Telecom s předstihem dozvídáme veškeré detaily.

redmi 8 1

Redmi 8: nižší střední třída s velkou výdrží a USB-C

Redmi 8 bude pokračovatel slavné řady smartphonů, která nabízí v nízké cenové hladině velmi zajímavou výbavu, na jakou musíte u konkurence zapomenout. Redmi 8 bude disponovat protáhlým 6,21″ displejem s pouhým HD+ rozlišením a výřezem pro selfie kamerku. Ta bude mít rozlišení 8 megapixelů, hlavní fotoaparát v protáhlém oválném modulu na zádech bude tvořen kombinací fotočipů s rozlišením 12 a 2 Mpx. Záda telefonu budou plastová, kromě fotoaparátu poskytnou domov i pro čtečku otisků prstů.

Redmi 8 požene kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 439, který se bude opírat až o 4 GB RAM. Vnitřní úložiště má být nabízeno (mimo jiné) i v kapacitě 64 GB, přičemž nemá být zapomenuto ani na možnost rozšíření. Telefon zaujme vysokou kapacitou akumulátoru 5 000 mAh a přítomností USB-C konektoru. Zdá se, že microUSB pomalu zvoní hrana i u nejlevnějších smartphonů. Chybět přitom nemá ani tradiční sluchátkový jack.

Chystaná novinka bude dostupná v červené, zelené, modré a černé barvě. Datum představení zatím není známé, vzhledem k podrobnosti nejnovějších informací se premiéra uskuteční zřejmě již brzy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).