TOPlist

RedMagic 5S: herní bestie se 144Hz displejem a speciálním chlazením jde do prodeje

redmagic 5s

Značka RedMagic spadající pod čínské ZTE představila „nový“ herní smartphone RedMagic 5S. Uvozovky jsou na místě, jedná se pouze o upravený model RedMagic 5G ze začátku letošního roku. I tak ale před sebou máme pořádné herní dělo.

RedMagic 5S: citlivější triggery, lepší chlazení a rychlejší paměť

RedMagic 5S si ponechává většinu hardwarových parametrů jako jeho předchůdce – má velký 6,65“ displej s Full HD+ rozlišením a vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz. Že je telefon určený hlavně pro hráče, dokazuje i citlivá dotyková plocha, která dokáže vyhodnocovat každý dotek frekvencí 240 Hz. Mezigeneračně se zrychlily dotykové plošky na okrajích telefonu fungující, ty ve hrách dokážou vyhodnocovat vstupy ve frekvenci 320 Hz.

redmagic 5s 1

ZTE také u této herní bestie vylepšilo chlazení a zrychlilo vnitřní úložiště; nově je osazena paměť typu UFS 3.1. Zbytek hardwarové výbavy zůstává poplatný minulé generaci – máme zde čipset Qualcomm Snapdragon 865 (bez Plus), až 16 GB RAM, 128 nebo 256GB úložiště a podporu sítí 5G.

O pořizování snímků se stará tříoký fotoaparát v konfiguraci 64 + 8 + 2 Mpx, selfies pořizuje čelní kamerka s rozlišením 8 megapixelů. Sympatické je, kvůli ní nemusel výrobce narušovat displej a osadil ji do tenkého horního rámečku. Ze staré školy zde také máme sluchátkový jack.

redmagic 5s 2

RedMagic 5S získává energii z 4 500mAh baterie, která se dobíjí skrze USB-C port s možností využití výkonu až 55 Wattů. Bezdrátové nabíjení chybí, stejně tak i jakákoliv zvýšená odolnost. Pokud se o tomto telefonu chcete dozvědět více, doporučujeme nahlédnout do naší recenze prakticky stejného telefonu RedMagic 5G.

redmagic 5s 3

Cena a dostupnost

Upravený RedMagic 5S jde v těchto dnech do předprodeje, na webu výrobce je možné jej objednat za cenu začínající na 579 eurech (asi 15 200 korun). K telefonu je možné přikoupit spoustu herního příslušenství, mezi novinky patří například chladící podložka IceDock prodávaná za 44,90 EUR (asi 1 200 korun).

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku