Domů » Bleskovky » Ředitel Nokie znovu potvrdil návrat ke smartphonům. Možná už letos

Ředitel Nokie znovu potvrdil návrat ke smartphonům. Možná už letos

Letošní rok by mohl opět znamenat návrat finské Nokie mezi značky, které se budou objevovat na smartphonech. Na konci roku totiž vyprší dva roky starý zákaz používat vlastní značku na chytrých telefonech, který je zakotven ve smlouvě mezi Nokií a Microsoftem, jemuž někdejší mobilní divize Nokie patří. Ředitel finské společnosti Rajeev Suri již několikrát naznačil, že Nokia bude o návrat do mobilního byznysu usilovat, na veletrhu MWC v Barceloně opět tento zájem potvrdil.

rajeev suri

Prozatím však neexistuje žádný harmonogram, údajně není žádný spěch. Může se tak stát už letos, nebo také později. Nutno podotknout, že Nokia bude výrobu svých smartphonů zadávat jiným subjektům, neboť sama již nemá výrobní kapacity. Ze spolupráce s čínským Foxconem například loni vzešel tablet Nokia N1; zda však bude tato spolupráce rozšířena, však ředitel Nokie prozatím neví.

Chce ale být v pozici, kdy si společnost zařízení sama navrhuje. I přesto, že Nokia trh s mobilními telefony před dvěma roky vyklidila, stále se na velkých trzích jedná o zvučné jméno, což má být podle jejího ředitele do budoucna dobrý obchodní model.

nokia-ozo_story

Nokia se aktuálně věnuje rozvoji síťové infrastruktury, zejména pak budování 5G sítí a sítí pro internet věcí. Na veletrhu MWC také prezentuje svoji profesionální panoramatickou kameru Ozo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments