Cena:

Redakce doporučuje: 5 aplikací, se kterými ovládnete Instagram

Pokud se divíte, že vaše fotografie na Instagramu dostala pouze 15 lajků, ale přitom skoro stejná fotka na jiném profilu dostala 1 000 lajků, potom je něco špatně. Buď jste použili špatné hastagy (to jsou ta klíčová slova za znaménkem #), nebo nemáte ještě dostatečný počet sledujících. Anebo problém tkví v tom, jak je snímek upravený. Jelikož na Instagramu soutěží vaše fotka s miliony dalších, dejte si záležet, aby se ta vaše nějak odlišila. Používejte filtry, ohraničení s texturami a další vychytávky, a pak se budete jen divit, jak vám lajky u jednotlivých příspěvků naskakují.

Dokonce i malá vylepšení mohou vést k velkým výsledkům. Abyste nafotili opravdu zajímavé a krásné fotky, nemusíte být profesionálním fotografem. S několika jednoduchými aplikacemi, které si stáhnete z App Storu či Google Play, přidáte punc ojedinělosti i naprosto obyčejnému obrázku. Ostatní uživatelé na Instagramu z něj potom budou šílet, a tak vám budou přibývat nejen lajky, ale i noví odběratelé.

InstaSize

Jednoduchá aplikace InstaSize se pyšní mnoha užitečnými funkcemi. Hlavním pilířem jsou filtry, které však nejsou dostupné všechny zdarma. U některých musíte mít aktivovaný prémiový účet, ale ten se dá na prvních 7 dní aktivovat zdarma, potom je měsíční předplatné ve výši 119 Kč. Nicméně ze začátku si vystačíte i s free verzí.

Vedle filtrů aplikace nabízí možnost upravit jas, kontrast, ostrost či teplotu barev. Při focení portrétu využijete funkce jako vyhlazení, retušování či vybělení zubů. Ještě než dáte fotku na Instagram, vyberete si, zda ji chcete oříznout či nikoliv. Instagram totiž dříve umožňoval sdílet pouze fotografie čtvercového tvaru, ale nyní může být i v původním obdélníkovém tvaru.

Závěrem fotku obohatíte o nápisy anebo o rámeček s různými texturami. Až bude snímek vyšperkovaný, vyberete si, zda ho rovnou budete sdílet na některé ze sociálních sítí (nejen na Instagramu), nebo si ho uložíte prozatím do paměti telefonu.

PicsArt Photo Studio

PicsArt slouží nejen k úpravě fotografií, zároveň se jedná o podobnou platformu jako Instagram, kde fotografové, umělci, designéři a nadšenci do fotografování sdílí krásné obrázky. Aplikace fotkám přidá úžasné efekty, jako jsou pop art, rozostření, text, funky rámečky a podobně. Bezplatná aplikace nabízí spoustu možností, mnohem více než InstaSize.

Abyste zjistili, zda jsou vaše fotografie opravdu tak dobré, jak si myslíte, můžete se pravidelně účastnit týdenních soutěží o nejlepší obrázek.

Po instalaci se musíte zaregistrovat přes e-mail či přes facebookový profil, což je asi nejjednodušší řešení. Vyberete si tři oblasti, o které se nejvíce zajímáte, například focení černobílých fotografií, portrétů, přírody a další.

Stejně jako u InstaSize, obrázky oříznete, přidáte mu filtry i text. Přidanou hodnotou PicsArt je, že se dají vložit na snímky i různé nálepky a skvělým bonusem jsou magické efekty. Jestliže máte kreslení v ruce, přes funkci Drawing si na záběr přidáte nějakou vlastní kresbu. Specialitou je i možnost udělat fotku ve fotce.

Jakmile je fotografie podle vašich představ, můžete ji sdílet přímo v aplikaci PicsArt ostatním uživatelům, nebo si ji uložit do zařízení a vložit si ji na svůj Instagram.

Perfect365

Pro milovníky selfie je připravena aplikace Perfect365, se kterou upravíte tvář k nepoznání. Stačí se vyfotit, klidně úplně bez make-upu, protože funkce v aplikaci vám přidají make-up, tvářenku, oční stíny, rtěnku i řasenku. Jestliže nejste zastánci výrazných změn, tak stačí pouze vyhladit tvář od kosmetických nedostatků.

V aplikaci se dá přímo vyfotit portrét, jedná se o takzvaný Live Makeup. Znamená to, že si vyberete konkrétní úpravu, namíříte přední kameru na sebe a uvidíte přímo úpravu na sobě, aniž byste si ještě fotku vyfotili. Pokud vám nebudou pasovat hnědé oční stíny, vyměníte je za fialové a podobně. A možná se nakonec stane, že po výrazných úpravách nepoznáte sami sebe.

Upravený portrét si uložíte do mobilu, ale pro uložení plného rozlišení musíte zaplatit 89 Kč. Pokud nechcete platit nic, stačí se podívat na reklamní video. A jestliže nechcete ani platit, ani ztrácet čas videem, stáhněte si fotku v menším rozlišení.

Závěrem se vám nabídne možnost sdílet portrét přímo na Instagramu, poslat ho přes Facebook Messenger a podobně. Už je na vás, jak s fotkou naložíte.

Pic Stitch

Chcete několik fotografií sdílet najednou? Bezplatný nástroj Pic Stitch pro tvorbu fotografických koláží vám umožní nejen kombinovat více fotografií do jedné, ale také vám umožní jednotlivé snímky upravit. Pokud strávíte skvělý den na pláži, ze které si odnesete spoustu skvělých fotek, tak abyste nespamovali své přátele a fanoušky na Instagramu, vytvořte koláž.

Oproti předchozím aplikacím má tato jednu obrovskou výhodu, je v českém jazyce, a tak se v ní budou hravě orientovat i uživatelé angličtinou nepolíbení. U snímků můžete změnit efekt, ostrost, rozostření, ohnisko, orientaci, dále přidáte text, upravíte jas, expozici, kontrast i teplotu. Samozřejmostí jsou rámečky.

Sice už se u nových fotoaparátů tak často nestává, že by po vyfocení měl člověk na fotce červené oči, ale i přesto Pic Stitch umožňuje upravit červené oči. Vytvoříte i meme, pokud máte originální a vtipný nápad na text.

Pic Stitch - Kolážka
Cena: zdarma

VSCO

Dnešní pětici uzavírá bezplatná aplikace VSCO, prostřednictvím které opět můžete měnit filtry fotografie, používat nástroje pro oříznutí, přidat zvýrazňující odstíny, vyzkoušet efekty zaostření či rozostření a celkově zlepšit kvalitu obrázků.

Po instalaci aplikace vyžaduje registraci buď přes e-mail, nebo přes telefonní číslo. Přijde vám verifikační e-mail anebo SMS zpráva, aby si aplikace ověřila, zda jste to skutečně vy. Opět v platformě uvidíte ostatní uživatele a jeho obrázky. Pracuje tedy na podobném principu jako PicsArt.

V aplikaci můžete přímo fotit, případně si vložíte fotografie ze svého úložiště. Potom se pustíte do úprav. A nechejte si záležet, protože jedině tak získáte nejvíce lajků. Čím více budete kreativnější a originálnější, tím větší šanci má váš snímek na úspěch.

Autor článku
Michaela Brázdilová