Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Články » Samsung Gear Fit: Chytré hodinky s osobním trenérem (videopohled)

Samsung Gear Fit: Chytré hodinky s osobním trenérem (videopohled)

Gear Fit od Samsungu je jednou z prvních vlaštovek v oblasti nositelné elektroniky. Zakřivený displej na sebe poutá pozornost, škoda jen zbytečně vysoké ceny.

Gear Fit jsou chytré fitness hodinky, které ocení především sportovně aktivní uživatelé. Hlavním poznávacím rysem se stal zakřivený Super AMOLED displej s jemným rozlišením 432 x 128 pixelů. V kompaktním těle se nachází integrovaný akumulátor s kapacitou 210 mAh, se kterým Gear Fit zvládnou maximálně čtyři dny provozu. Komunikaci mezi smartphonem a náramkem zajišťuje Bluetooth LE (4.0). Díky stupni krytí IP67 jim nevadí prach ani voda (podrobnosti).


Gear Fit oficiálně spolupracuje pouze s telefony a tablety od Samsungu, aktuálně je podporováno 17 modelů, nicméně neoficiální cestou je lze používat i na jiných zařízeních s Androidem 4.3+ (více informací). Na zakřiveném displeji vidíte kromě informací o datu a času také notifikace z telefonu, dále můžete ovládat hudební přehrávač nebo se pustit do monitorování vaší aktivity. Nechybí ani měřič tepu, který ale poskytuje relevantní informace pouze v případě, že stojíte v klidu. Při aktivním běhu budou výsledky dost zkreslené.

Gear Fit poslouží také jako prodloužená ruka vašeho smartphonu, jelikož umí v lehce omezené míře zobrazovat notifikace. Přímo na displeji hodinek si zobrazíte třeba notifikace z Facebooku, Google+ či Twitteru, nové e-maily (pouze úvodní část textu) nebo textové zprávy. Na ty dokonce lze odepisovat, ale pouze jednou z několika předdefinovaných odpovědí.

Hodinky umějí signalizovat příchozí hovor, přijmout jej ale musíte přímo na telefonu. Z hodinek jej lze pouze odmítnout a případně odeslat přednastavenou SMS ve stylu „teď se mi to nehodí“. Zakřivený displej rozhodně dodává na eleganci a ve vašem okolí s hodinkami Gear Fit upoutáte pozornost. Při maximální úrovni jasu je dobře čitelný i na venkovním sluníčku. S cenou to Samsung trochu přehnal, v oficiální distribuci atakuje hranici pěti tisíc korun, což rozhodně není málo a spoustu případných zájemců odradí od koupě. V následujících dnech vám přineseme také plnohodnotnou textovou recenzi.

Gear Fit nejsou levnou záležitostí. Mrkněte se, kde je nabízejí za nejlepší cenu…


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
matonka007
Uživatel
matonka007

Ohledně toho měření tepu během cvičení já se domnívám, že hodinky ten tep měří, jenže to nezobrazují.

Malm (neregistrovaný)
Anonym
Malm (neregistrovaný)

neměří, taky jsem to sledoval ale tep se prostě nezaznamenává takže tak funkce je tam tak trochu k prdu.

Martin (neregistrovaný)
Anonym
Martin (neregistrovaný)

No konečně někdo udělal pořádný test. Už 2 týdny váhám jestli si je koupit nebo ne ale tohle video mě nahlodalo. Na bazoši je někdo prodává za tři litry a to je dobrá cena, takže díky moc za pěkné video. Jo, kde se dá sehnat ta figurka s Androidem? Je boží.

Axenator (neregistrovaný)
Anonym
Axenator (neregistrovaný)

Jirka točí super videa!

nAscA
Uživatel
nAscA

Mam je a 3 dny jsem je nesundal z ruky. Dokonce i pres noc, kdy hodinky vzdy odkladam. Jen by pro Note 3 mohli udelat S Health…

nAscA
Uživatel
nAscA

Hodně :) Překvapily mě. I jak jsou lehké. Sbíral jsem G-shocky od Casia, ale nosím převážně mechanické. Jen jsem je od pořízení Fitu nedal na ruku :) A to jsem si je koupil jen na kolo, místo ProTreku. Štve mě jen ten S Health, protože Fitness with Gear je jen taková náhražka a S Health z XDA mi nejde spustit.

nAscA
Uživatel
nAscA

A uvítal bych propojení s Endomondem… Na kole mi v aplikaci vypadávalo často GPS a musel jsem tak na hodinkách to měření vždy spustit znovu. Endomondo je inteligentnější.

Lukeenho (neregistrovaný)
Anonym
Lukeenho (neregistrovaný)

Co jsem četl, tak je prý určitě plánovaná podpora pro Runkeeper, Runtastic, Endomondo a další. Jen nikdy nenapsali, kdy pžesně to bude, ale už na tom snad pracují. A taky už by měla být funkční Strava, jako jedna z prvních pořádných trackovacích aplikací. Zatím se dají na hodinkách zobrazovat statistiky o aktivitě a taky ji z nich zapínat/vypínat. Tep se nezaznamenává, ale snad to ještě změní