Domů » Recenze » Recenze Honor 6: Podařený debut

Recenze Honor 6: Podařený debut

Společnost Huawei se rozhodla oddělit pro evropský trh značku Honor a první zástupce nesoucí název Honor 6 rozhodně má co nabídnout. Považte sami – za devět tisíc korun dostanete výkonný osmijádrový procesor, pětipalcový Full HD displej a třináctimegapixelový fotoaparát – to vše v kompaktní těle s tloušťkou 7,5 mm. Je v tom nějaký háček, nebo mají konkurenční high-endy zaděláno na problém?

Na tiskové konferenci v Berlíně přišla společnost Huawei s poměrně ambiciózním plánem – evropský trh si chce získat pomocí nového brandu, který nese název Honor, tedy shodné pojmenování, jaké nesly i některé předchozí modely tohoto čínského výrobce. V souvislosti s tím představil i první smartphone Honor 6, jenž cílí na horní okraj střední třídy a může představovat i levnější alternativu k některým high-endovým modelům, svojí výbavou k nim totiž rozhodně nemá daleko. Posuďte sami – osmijádrový procesor doplňuje pětipalcový displej s Full HD rozlišením a na zádech naleznete čočku 13Mpx fotoaparátu. Výborná je také výdrž baterie.

Při pohledu na specifikace je tak snadné nabít dojmu, že po OnePlus One (recenze) přichází další problém pro vlajkové lodě na místním trhu zavedených značek. Teorie se ovšem může od praxe výrazně lišit – je tomu tak i v případě modelu Honor 6, nebo se vskutku jedná o skvěle vybavený smartphone bez výraznějších nedostatků? Nejen na to vám odpovíme v této recenzi.

Klady (+)

 • povedený displej s Full HD rozlišením
 • dobře optimalizované uživatelské prostředí
 • slušný výkon
 • velmi dobrá výdrž baterie
 • příznivá cena
 • rozměry a hmotnost

Zápory (-)

 • absence NFC
 • chudý obsah balení
 • kryt telefonu se snadno poškrábe
 • kvalita fotografií v horších světelných podmínkách

Obsah balení: Jen to nejnutnější

Do redakce nám telefon nedorazil ve finální verzi balení, nýbrž pouze v obyčejné bílé krabici, obsah samotný by se ovšem od prodejní varianty lišit neměl. S Honor 6 obdržíte nabíječku s oddělitelným microUSB kabelem, stručnou příručku a jako bonus fólii na displej. Výrobce rezignoval na handsfree či další bonusový obsah a dodává k zařízení pouze to nejnutnější, čímž přispívá k tomu, že se toto v poslední době stává standardem.

 

Konstrukce a design: Poškrábe se pouhým pohledem

Honor vsadil u svého prvního modelu na jednoduché oblé tvary, které leckomu mohou připomenout linie iPhonu 4, byť ve větším. To mají na svědomí také skleněná záda spolu s umístěním a vzhledem čočky fotoaparátu – setkal jsem se i s reakcí, že nějak takto měl vypadat nový iPhone.

Jak bylo zmíněno o pár řádků výše, sklo kryje celou přední i zadní stranu, boky jsou poté vyhotoveny z plastu. Bohužel, design velmi utrpěl z praktického hlediska. Povrch zařízení se totiž škrábe takřka pohledem a my jsme byli nuceni po dvou dnech testování sehnat pouzdro, jelikož v opačném případě bychom výrobci vraceli něco docela jiného, než nám vypůjčil. A to jsme se během testování k novince chovali slušně a v kapse jej nenosili s žádnými dalšími předměty, které by povrch mohly poškodit.

  

Fólie na obě strany či pouzdro jsou tak prakticky nutností. Stran toho ovšem kvalitu zpracování můžeme zhodnotit kladně, nikde nic nevrže, tlačítka nechrastí a jako celek působí zařízení bytelně. Tloušťka 7,5 mm v kombinaci s hmotností 130 gramů přispívají k tomu, že na poměry dnešní doby je Honor 6 poměrně kompaktní a pochvalu výrobce zaslouží také za prvotřídní ergonomii.

 

Odemykací klávesu a kolébkový ovladač hlasitosti naleznete na pravém boku, kde je obojí dobře dostupné palcem pravé ruky. MicroUSB konektor pak našel své útočiště vespod, na opačné straně má své místo 3,5mm jack. Výrobce sáhl po unibody konstrukci a zadní kryt tak nesundáte. MicroSIM a paměťovou kartu microSD umístítě do dvou otvorů pod plastovou krytkou ve spodní části pravého boku.

 
Tady byl ještě zadní kryt bez šrámů, ale stačilo pár dnů a povrch už „zdobily“ jasně viditelné škrábance

Displej: Solidní standard

Honor 6 dostal do vínku pětipalcovou obrazovku s rozlišením 1080 x 1920 px, což má za následek jemnost 445 ppi. IPS panel nabídne solidní barevné podání, které je sice v porovnání s AMOLED displeji o něco mdlejší, působí však realističtěji a závisí tak spíše na osobních preferencích. Jako celek k němu ovšem nemáme výhrad.

 

Ochrana je zajištěna krycím sklíčkem Gorilla Glass 3, v balení navíc naleznete fólii a tak vás škrábance trápit nebudou. Automatická regulace jasu funguje na jedničku a zásadní problémy nenastanou ani na přímém světle, kde obrazovka zůstává vcelku bez problému čitelná.

Hardware a zvuk: Huawei konečně dotáhl na konkurenci

Honor stejně jako Huawei u svých předchozích modelů sáhlo po procesoru vlastní výroby v podobě osmijádrového HiSilicon Kirin 920, který doplňují 3 GB operační paměti RAM. Tato kombinace stačí nejen na plynulý běh samotného operačního systému, ale i na bezproblémový chod náročných 3D her či videa ve vysokém rozlišení. S nedostatkem výkonu se tak nesetkáte, nastat výjimečně mohou jen problémy s kompatibilitou, které jsou způsobeny nerozšířeností tohoto čipu.

Vnitřní paměť nabídne 16 GB místa, z čehož je pro vaše data dostupných 11,44 GB přítomen je ale slot pro paměťové karty a s nedostatkem místa byste se tak potýkat neměli. Výkon jsme změřili pomocí několika benchmarků, zde jsou výsledky:

 • AnTuTu: 40 899 bodů
 • Quadrant Standart: 10 501 bodů
 • 3DMark Unlimited: 10 307 bodů

Výrobce neopomněl důležitý prvek v podobě vícebarevné notifikační diody. K tomu, abyste zkontrolovali případná zmeškaná upozornění, tak není ani potřeba rozsvěcet displej.  Zvukový výstup do sluchátek potěší svou kvalitou i náročnější posluchače. Projev je čistý bez zbytečných okolních ruchů s lehce zvýrazněnou basovou složkou, čímž si získá naprostou většinu uživatelů. Hlasitý reproduktor na zadní straně umí hrát poměrně na hlas, kvalita spolu s vyšší hlučností úměrně klesá a nutno dodat, že k ideálu má daleko.

Baterie a výdrž: Vysoký nadprůměr

Jedním z hlavních bodů, na nějž výrobce při představení Honor 6 lákal, byla velká 3100mAh baterie a z toho vyplývající nadprůměrná výdrž. Při běžném používání, kdy telefon přes den využíváte k brouzdání po internetu a komunikaci skrze sociální sítě, poslechu hudby a několika telefonátům a zprávám se bez problému dostanete na dva dny – při témže vytížení některé konkurenční smartphony sotva dosáhnou pouze na jeden.

 

Výrobce připravil hned několik prostředků určených pro úsporu baterie tak, aby z oněch 3100 mAh vyždímal skutečné maximum. Standardem je inteligentní režim, který přizpůsobuje výkon procesoru podle aktuálního využití. Zvolit můžete také preferenci co nejvyššího výkonu nebo naopak úsporný režim, který zpřístupní pouze základní funkce v podobě volání a SMS a zcela omezí multitasking či internetové připojení. Zařízení vás také upozorní pokaždé, když nějaká aplikace spotřebovává energii na pozadí, přičemž pro jednotlivé programy můžete onu notifikaci posléze deaktivovat.

Provedli jsme také standardizovaný test výdrže, při němž bylo ve smyčce přehráváno video v HD rozlišení s maximálním jasem a připojenými sluchátky, do nichž proudil zvuk o poloviční hlasitosti. Telefon se vybil po 9 hodinách a 25 minutách.

Operační systém a uživatelské prostředí

Honor 6 dostal do vínku operační systém Android 4.4 KitKat, ten je ovšem znatelně proměněn pomocí nadstavby Emotion UI ve verzi 2.3. Do konce ledna výrobce nabídne aktualizaci, která přinese novou verzi Emotion UI 3.0, update na Android 5.0 přijde později během příštího roku (více informací). Není to tak dávno, co její přítomnost značila i problémy s odladěním, výrobce na sobě však zapracoval a běh prostředí je u Honor 6 takřka naprosto plynulý. Veškeré animace jsou svižné, multitasking funguje na jedničku a nedostatek výkonu nepocítíte ani při náročnějším používání.

Design prostředí se oproti předchozím Huawei této kategorie nijak výrazně nezměnil. Zatímco nabídky jako nastavení či notifikační lišta vsází na kombinaci bílé s modrými prvky, hlavní obrazovky přímo hýří barvami. To má za následek lehký dojem nekonzistentnosti, určitá elegance se ovšem prostředí upřít nedá a pokud si s ním vyhrajete, může vypadat až překvapivě dobře. Výrazných změn v designu prostředí se dočkáme až v lednu s Emotion UI 3.0.

 

Výrobce vsadil na rozložení, kdy je zcela vypuštěna hlavní nabídka a místo toho jsou zástupci všech aplikací přidáváni na domovské plochy. Nechybí samozřejmě možnost vytvářet složky a tak je poměrně snadné si v jednotlivých zástupcích udělat pořádek. Pokud by vám tento styl nesedl, je možné kdykoliv sáhnout po některém z launcherů z Obchodu Play (doporučit můžeme například skvělý Nova Launcher nebo APEX Launcher).

 

Na odemykací obrazovce jsou standardně zobrazeny hodiny s datem, které jsou případně doplněny přehledem zmeškaných událostí. K dispozici je také rychlý přístup k fotoaparátu. Z její spodní části lze poté vytáhnout nabídku, z níž můžete ovládat hudební přehrávač, otevřít kalendář nebo třeba spustit kalkulačku.

Zajímavým prvkem je skladba tapet, které se mění po každém rozsvícení displeje, pro uzamčenou obrazovku ovšem posléze nelze nastavit nic jiného, než statickou tapetu. Pro samotné domovské obrazovky ovšem můžete zvolit i složku s obrázky a interval, po němž se budou měnit (nejméně po pěti minutách).

  
Notifikační nabídka a nastavení zástupců

Notifikační obrazovka je rozdělena na dvě části. V první z nich se zobrazují upozornění, ve druhé poté najdete širokou škálu přepínačů, kterou si navíc můžete libovolně přizpůsobit. Dostanete se z ní mimo jiné i do nastavení, jež je rozděleno na dvě části – v sekci Obecné naleznete výčet těch nejpoužívanějších položek, v záložce Vše poté veškeré dostupné možnosti.

 
Jednoduchý režim a funkce Plovoucí tlačítko

Mimo standardní nastavení zde naleznete také několik položek, o kterých se stojí za to zmínit podrobněji. První z nich je ovládání pohybem – zde můžete přiřadit funkce vybraným gestům se zařízením. Po překlopené tak ztišíte vyzvánění, přiložením k uchu zvednete hovor či začnete telefonovat, pokud máte zrovna otevřený detail nějakého kontaktu a podobně.

 
Nabídka Nastavení a detail otevřené složky

Plovoucí tlačítko je nenápadná kruhová ikona, již si můžete připnout na libovolné místo na okraji obrazovky a následně se pomocí něj rychle dostat například ke kalkulačce, kalendáři či vyčištění paměti RAM. Do třetice zmiňme Správce oznámení. Zde můžete pro každou aplikaci zvlášť nastavit, zdali bude či nebude mít oprávnění přidávat upozornění do notifikační lišty.

Bonusový software a nástroje

Pojďme se podívat na to, jaké připravil výrobce aplikace nad rámec standardu. Správce telefonu sdružuje všechny volby sloužící ke správě zařízení. Naleznete zde tak možnost pročistit mezipaměť a paměť RAM, blokovat vámi zvolená telefonní čísla, spustit úsporný režim či otevřít správce oznámení.

 

Připraven je plnohodnotný kancelářský balík Kingston Office, pomocí něhož můžete nejen číst, ale i editovat a vytvářet dokumenty, potažmo tabulkové soubory a prezentace. Diplomovou práci na Honoru 6 asi dělat nebudete, pro rychlou úpravu nějakého textu či zapsání nějaké delší myšlenky je nicméně program zcela vyhovující.

Potěší přítomnost přehledného Správce souborů, s nímž můžete vykonávat veškeré potřebné úkony se soubory všeho druhu. Mimo standardní organizaci úložiště nechybí také třídění podle druhu a především schopnost poradit si s archivy ve formátu *.zip nebo *.rar. K dispozici je také několik jednoduchých, avšak užitečných nástrojů. Uveďme například svítilnu, záznamník zvuku nebo jednoduché poznámky.

 

Mimo tyto užitečné záležitosti se výrobce bohužel nevyvaroval také bloatwaru. K nalezení je zde pětice her od Gameloftu v čele s Asphalt 8 a Real Football 2015, které doplňuje odkaz na katalog. Ano, tyto položky lze odinstalovat, raději bych ovšem byl, kdybych o ně vůbec nemusel zavadit. Stejně tak je přítomen zástupce cloudového úložiště Bitcasa, který je pro mnoho uživatelů od počátku na překážku.

Jako celek nicméně hodnotíme softwarovou výbavu kladně – nechybí zde vskutku nic podstatného a se zbytečnými aplikacemi se výrobce držel relativně zkrátka, navíc vám umožní je kdykoliv odinstalovat. Celkově je vidět, že Huawei na své úpravě Androidu notně zapracovalo a vzalo si k srdci výtky, jež mu byly dávány. Mohl by se nicméně inspirovat u konkurenčního Lenova a nenápadně kamsi do nastavení schovat také položku, která umožní využívat ROM se zcela čistým Androidem 4.4. To však neplatí jen pro Huawei, nýbrž pro naprostou majoritu výrobců na současném trhu.

Telefonování, zprávy a organizace

Aplikace pro telefonování je rozdělena na tři části. V té první naleznete výpis hovorů kombinovaný s číselníkem, pomocí něhož můžete také vyhledávat mezi svými kontakty. Prostřední záložka obsahuje abecední seznam vašich kontaktů a na kartě Oblíbené naleznete možnost třídit jednotlivé položky do skupin.

 

Kvalita hovoru byla zcela bezproblémová, sluchátko je dostatečně hlasité, zvuk zřetelný a žádné stížnosti se neozývaly ani z druhé strany.

Zprávy jsou tak, jak je dobrým zvykem, rozděleny do konverzací, můžete nicméně mazat i jednotlivé SMS. Pro psaní výrobce připravil klávesnci Swype, která umožní psát tahem po jednotlivých písmenech a následně odhaduje, jaké slovo jste zamýšleli. Dá se na to poměrně rychle zvyknout a může to zásadně urychlit vaši práci s textem, pokud ovšem preferujete tradiční způsob zadávání, můžete doplňkové funkce deaktivovat nebo rovnou přepnout na standardní Google klávesnici.

Kalendář nabídne roční, měsíční, týdenní a denní přehled, popřípadě můžete využít agendu událostí. K jednotlivým záznamům lze přidat vícero upozornění, popřípadě nastavit jejich opakování v určité periodě. Samozřejmostí je pak synchronizace s vaším Google účtem.

Budíky naleznete v aplikaci Hodiny, která taktéž obsahuje sledování světového času, stopky a časovač. Nechybí zde samozřejmě opakování, nastavit si lze také délku odložení či chování bočních tlačítek. Jde o zavedený standard, kterému nic podstatného nechybí a pro účely buzení zcela postačí.

Multimédia

Mimo dobře známou Hudbu Play připravil výrobce také svůj vlastní přehrávač. Graficky poměrně jednoduché prostředí umožní prohlížet skladby buď podle ID3 tagů nebo po složkách. Aktivovat můžete vylepšení zvuku dts, které zvýší basy a zvýrazní prostorový efekt, projev je posléze hutnější a dal by se označit i za zábavnější, záleží ale také na stylu poslouchané hudby. Standardní ekvalizér bohužel chybí.

 

Galerie umožní prohlížet obrázky podle několika kritérií – standardní rozdělení po složkách doplňuje třídění podle času vytvoření či místa pořízení, potažmo podle obličejů rozpoznaných na snímku.

Vestavěný videopřehrávač si poradí s Full HD rozlišením, tam ale jeho schopnosti končí. Nenabídne naprosto žádné nastavení a opomenout je třeba také titulky. Bude tak lepší na něj zapomenout a sáhnout po některé z bezplatných alternativ z Obchodu Play.

Konektivita, prohlížení internetu

Ve výbavě Honor 6 samozřejmě nechybí WiFi 802.11 b/g/n, kterou doplňuje Bluetooth 4.0 a GPS kombinovaná s GLONASS. Snímač polohy je třeba pochválit, jelikož i bez připojení k internetu je fixace velmi rychlá a zařízení je tak i díky skvělé výdrži baterie jako dělané pro navigování. Výrobce neopomněl ani LTE, chybí ale podpora pásma 900 MHz.

 

Vytknout ovšem musíme absenci NFC – jeho potenciální využití roste každým dnem a u telefonu za částku atakující hranici devíti tisíc korun by opravdu chybět nemělo. Za zmínku stojí přítomnost infračerveného portu, pro jeho využití ovšem v základu není připravena žádná aplikace a je potřeba nejprve stáhnout dva instalační soubory ze stránek Huawei.

K prohlížení internetu je připraven Prohlížeč, jenž je v trochu jiném grafickém kabátku důvěrně znám z Androidu 4.0. Jednoduché prostředí umožní mít otevřených více stránek na jednou a nechybí ani možnost je ukládat pro přečtení mimo dosah internetového připojení. Jako alternativa je tradičně dostupný také Google Chrome, který potěší svou svižností i příkladnou synchronizací dat s vaším Google účtem.

Fotoaparát a záznam videa

Fotoaparát umí pořizovat snímky s rozlišením 4128 x 3096 px, jinými slovy třináct megapixelů. Pomocníkem při nedostatku světla mu je dvojitá LED dioda. Zmínit je potřeba také přední 5Mpx snímač, jenž potěší příznivce autoportrétů.

Výsledky 13megapixelového snímače neurazí, ale ani nenadchnou. Na obstojné úrovni je barevné podání, fotoaparát má ovšem problémy v otázce detailů, které se slévají a výsledná ostrost je tak poněkud slabší. Kvalita také výrazně klesá s ubývajícím světlem, ačkoliv třeba osvětlenou noční ulici dokáže Honor 6 zachytit relativně přijatelně.

 

Na solidní úrovni je video zaznamenávané v rozlišení Full HD. Obrazová kvalita je zcela odpovídající a vyloženě špatný není ani nahrávaný zvuk, ačkoliv to, že je nahrávaný mobilním telefonem, poznáte téměř okamžitě. Fotografické schopnosti tak celkově zařadili do průměru, někteří konkurenti to umí lépe, mohlo to být ale také o dost horší.

-

-  - -
Další snímky včetně odkazu pro zobrazení v plném rozlišení najdete v naší galerii

Aplikace pro fotografování je vyvedena ve standardním rozložení, kdy v pravé/dolní části obrazovky naleznete spoušť a rychlý přístup do galerie, v levé/horní poté nastavení. Připraveno je několik režimů – v normálním je na vás, jaké si zvolíte ISO a vyvážení bílé, v inteligentním tyto položky za vás ohlídá automatika.

- -

Využít můžete různých barevných filtrů, dále můžete snímat panoramata či HDR snímky. K dispozici je také volba Nejlepší foto, kdy pořídíte deset fotografií v rychlém sledu a následně vyberete tu nejpovedenější. Zajímavou možností je také Zvuková poznámka, u níž můžete k pořízenému snímku přidat desetivteřinový zvukový záznam.

-

Ve standardním režimu je přítomna možnost sledovat objekt, kdy vyberete nějaký pohybující se prvek na fotografii/videu a fotoaparát se následně postará o to, aby na něj bylo po celou dobu snímání zaostřeno. V sekci Úpravy obrázku lze změnit výchylku expozice a přizpůsobit vašim představám sytost, jas a kontrast.

Užitečnou funkcí je dvojitý stisk tlačítka hlasitosti, kterým se telefon probudí a okamžitě pořídí snímek zaměřené scény. S trochou cviku vše stihnete zhruba za jednu vteřinu. Žádná podstatná funkce zde tak nechybí, pokročilé nastavení času závěrky či manuální ostření však Honor 6 na rozdíl třeba od smartphonů řady Lumia neumí. Celkově je ovšem softwarové hledisko u fotoaparátu zvládnuto dobře.

Konkurence

Okolo devíti tisíc korun se soustřeďuje hned několik loňských vlajkových lodí, které nabídnou velmi zajímavý poměr cena/výkon. Začněme třeba u Samsungu Galaxy S4 (recenze). Ten seženete za podobnou cenu jako Honor 6, nabídne však o stupínek lepšií fotoaparát, AMOLED displej a také NFC, na nějž se u Honoru z nepochopitelných důvodů zapomnělo. Ten však vrací úder lepší výdrží baterie, přítomností FM rádia a výrazně výkonnějším procesorem. V tomto případě je tak Honor přeci jen zajímavější volbou, ani jedním z dvojice však neuděláte zásadní chybu.

 

Velice zajímavou volbou je za cenu devět tisíc korun také LG G2 (recenze). V porovnání s Honor 6 může bodovat především skvělým 13Mpx fotoaparátem s optickou stabilizací, přítomností NFC a o 0,2 palce větším displejem. Nevýhodou je ovšem nerozšířitelná paměť a o ždibec horší optimalizace operačního systému. Z hlediska hardwaru jsou obě zařízení srovnatelná a u výdrže baterie není rozdíl ve prospěch Honor 6 nijak zásadně velký.

 

Třetím ze smartphonů, který dnes zmíníme, je Xiaomi Mi3 (recenze). To nabídne kvalitní zpracování, skvěle optimalizované prostředí MIUI a výkonný hardware. Opět se ovšem zaopmnělo na slot pro paměťové karty a nepotěší ani chybějící LTE. NFC však výrobce neopomněl. Baterie má takřka shodnou kapacitu a výdrž je tedy na velmi podobné úrovni. Xiaomi má lehký náskok v otázce ceny, jež je o nějakých 600 Kč menší.

 

Posledním zástupcem používajícím operační systém Android je Nexus 5 (recenze). Potěší především přítomností čistého Androidu s rychlými aktualizacemi a velmi plynulým chodem. Slabší je naopak výdrž baterie, na srovnatelné úrovni je fotoaparát, který ani u jednoho z dvojice vyloženě neoslní. Plastové tělo sice nepůsobí nejhodnotněji, není ale tak jednoduše poškrábatelné jako to u Honor 6. Nutno doplnit, že ani v tomto případě se nedostalo na slot pro paměťové karty. Oba smartphony vás vyjdou shodně na necelých devět tisíc.

 

Na závěr našeho srovnání zmiňme podařenou Nokii Lumia 830 (recenze ). Ta potěší velmi dobrým zpracováním a hliníkovým rámečkem, díky čemuž v ruce působí velmi dobře. Vysoce nad průměr vyčnívá vestavěný 10Mpx fotoaparát, s nímž můžete pořizovat velmi solidní snímky i za horšího světla. Operační systém Windows Phone 8.1 vyniká výbornou optimalizací, oproti Honoru ovšem Nokia výrazně zaostává v oblasti hardwaru a o trochu slabší je také displej. Nepotěší ani absence notifikační diody. Cenové srovnání pak vychází ve prospěch Honoru a to o nějakých 500 Kč.

Závěrečné hodnocení

Sečteno podtrženo, debut „nového“ výrobce Honor můžeme zhodnotit jako podařený. Honor 6 totiž za necelých devět tisíc nabídne vskutku slušnou porci muziky. Velmi výkonný osmijádrový procesor zajišťuje dostatek síly i na nejnáročnější činnosti a pochvalu výrobce zasluhuje také za výdrž baterie, která může při běžném používání činit plné dva dny. U mnoha srovnatelně vybavených konkurentů je přitom mnohdy problém dosáhnout alespoň na den. 

Kvalitní je také pětipalcový Full HD displej a jsme rádi, že výrobce neopomněl důležité drobnosti v podobě slotu pro paměťové karty či notifikační diody. Fotoaparát svými výsledky sice neoslní, svůj účel však splní a výsledky nejsou vyloženě špatné. Zkritizovat musíme kvalitu skla na zádech zařízení, které se při běžném používání poškrábe takřka okamžitě a nechceme vědět, jak bude Honor 6 vypadat třeba po roce od prvního vybalení z krabičky. Stejně tak nechápeme, kam se podělo NFC a ačkoliv se nejedná o tak zásadní nedostatek, přeci jen by nás potěšilo, kdyby obsah balení byl trochu bohatší.

Žádný z nedostatků ovšem není vyloženě fatální a celkově tak můžeme Honor 6 jen doporučit. Svými specifikacemi se totiž může rovnat i se zařízeními, jejichž cena je pěticiferná a pádných důvodů, proč připlácet několik dalších tisíc, nalezne běžný uživatel vskutku minimum.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments