TOPlist

Realme chystá telefon s dynamickým ostrovem. Známe jeho podobu

Realme C55 1
  • Dynamic Island míří do světa Androidu
  • Příští týden přistane v novém smartphonu Realme C55

Značka Realme se připravuje na uvedení svého nového smartphonu, který ponese jméno Realme C55. Přestože se nebude jednat o vlajkovou loď, čínská firma našla prvek, kterým bude chystanou novinku propagovat v marketingových materiálech. Tento prvek se jmenuje Mini Capsule a jedná se v podstatě o kopii Dynamic Islandu z nejnovějších iPhonů.

Realme C55 4

Realme C55 bude telefon nižší střední třídy, který ale zaujme poměrně líbivým designem. Zapůsobí plochými boky a poměrně decentním provedením zad, jimž bude dominovat dvojice velkých kruhů obsahujících čočky hlavního fotoaparátu. Ten hlavní se bude chlubit rozlišením 64 megapixelů, rozlišení a účel toho druhého zatím neznáme. Selfie kamerka má mít rozlišení 8 megapixelů, ovšem to nejzajímavější se bude odehrávat okolo ní.

Přestože samotná selfie kamerka bude mít podobu kruhového otvoru v displeji nahoře uprostřed, výrobce se rozhodl prostor kolem ní oživit. Kruhový otvor se bude moci softwarově roztáhnout a zobrazovat dodatečné informace – upozornění na vybitou baterii, stav jejího nabíjení, využití dat, počet nachozených kroků a ušlou vzdálenost. O začlenění do notifikací se v tuto chvíli nehovoří.

Pilulka bude ukusovat prostor 6,72″ zobrazovače s Full HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 90 Hz a maximálním jasem 680 nitů. Čtečka otisků prstů součástí displeje nebude, Realme ji umístí na bok telefonu, jehož tloušťka bude příjemných 7,89 mm.

Mozkem telefonu se stane čipset MediaTek Helio G88, přičemž telefon má být dostupný ve dvou paměťových variantách – 6/128 a 8/256 GB. Oba typy pamětí půjde rozšířit – RAM virtuálně, úložiště paměťovou kartou. Milovníky starých pořádků potěší i port na sluchátka doprovázející USB-C na spodní straně. Ten bude sloužit k dobíjení 5000mAh akumulátoru, a to maximálním výkonem 18 wattů.

Realme C55 5

Realme C55 půjde do prodeje v černé a žluté barevné variantě, jeho premiéra se odehraje v Indii příští úterý 7. března se zahájením prodeje o den později. Zda bude mít telefon globální ambice, v tuto chvíli netušíme.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku