Domů » Bleskovky » Razer Forge TV udělá z vaší televize herní konzoli: Zvládne hry pro Android nebo stream z PC

Razer Forge TV udělá z vaší televize herní konzoli: Zvládne hry pro Android nebo stream z PC

Herní společnost Razer představila na veletrhu CES malou herní konzoli Forge TV, která umožňuje na běžném televizoru spouštět hry pro Android nebo streamovat a hrát hry z počítače. V malé krabičce o rozměrech 105 × 105 × 17 mm se ukrývá čtyřjádrový čip Qualcomm Snapdragon 805 s taktem 2,5 Ghz a grafickou jednotkou Adreno 420. K ruce mu jsou 2 GB operační paměti, hry lze ukládat na vnitřní 16GB paměť.

 

Pro připojení Forge TV do sítě slouží ethernetový port nebo duální Wi-Fi 802.11ac, periferie lze připojit skrze Bluetooth 4.1 nebo přes USB 3.0, obraz do televize je přenášen skrze HDMI 1.4. Instalaci her pro Android bude možné provádět skrze zařízení se systémem iOS, Android, Windows nebo Chrome OS, pro počítače s Windows bude ve druhém čtvrtletí navíc vydána aplikace Enter Razer Cortex, díky níž bude možné streamovat obsah z počítače až v rozlišení Full HD s minimální latencí.

Razer ke konzoli Forge TV připravil vlastní periferie. První je gamepad Serval, který má na svědomí tým stvořitelů populárního herního ovladače Sabertooth pro Xbox. Gamepad je bezdrátový, lze jej však připojit i skrze 1,5m kabel. Na těle se nachází dvojice kloboučků, běžná paleta herních tlačítek a nechybí ani trojice navigačních tlačítek pro Android.

  

K Forge TV bude rovněž možné připojit herní myš a klávesnici v kitu Razer Turret. Oba kusy se připojují bezdrátově, klávesnice zvládne porozumět až deseti stiskům kláves v jednu chvíli, obsahuje navigační tlačítka systému Android, na baterii o kapacitě 1 500 mAh má vydržet čtyři měsíce. Myš obsahuje laserový snímač s rozlišením 3 500 dpi, na jedno nabití vydrží nepřetržité hraní po dobu 40 hodin.

 

Samotná konzole Forge TV bude dostupná skrze portál Razerzone.com v prvním kvartále letošního roku za cenu 100 EUR (2 800 Kč bez DPH), gamepad Serval se stejnou dostupností přijde na 80 EUR (2 200 Kč bez DPH). Komplet bude možné zakoupit za 150 EUR (4 200 Kč bez DPH). Kit klávesnice a myši Turret bude stát 130 EUR (3 600 Kč bez DPH) a přijde ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).