Domů » Bleskovky » Raspberry Pi Zero dostává Wi-Fi a Bluetooth, cena zůstává směšně nízká

Raspberry Pi Zero dostává Wi-Fi a Bluetooth, cena zůstává směšně nízká

Populární mikropočítač pro kutily Raspberry letos slaví páté výročí, proto se jeho výrobce Raspberry Pi Foundation rozhodl přijít s novým modelem. Nejedná se o pokračovatele klasické řady Pi, ale menšího a jednoduššího modelu Pi Zero.

New Pi Zero W: wireless LAN and Bluetooth for only $10

Ten byl představen na konci roku 2015 a šel do prodeje za 5 dolarů (asi 150 korun). Nový model Pi Zero W sice stojí dvakrát tolik, přidává však bezdrátovou konektivitu v podobě Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.0. To se může hodit v mnoha situacích, zejména pokud tato miniaturní destička slouží jako mozek k jinak jednoduchým zařízením; její ovládání bude díky bezdrátovým technologiím mnohem snazší. Nová malina si ponechává původní parametry, tedy jednojádrový procesors taktem 1GHz, 512 MB RAM, porty microUSB a mini HDMI, slot na paměťovou kartu a 40pinový konektor GPIO.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Směšně nízká cena? Ano to nám tvrdí už měsíce, ale když se Vám ho náhodou podaří sehnat(aktuálně snad jedině z druhé ruky) tak se pod 35 dolarů nedostanete. Ale i kdyby bylo za 20$ tak nutno připočítat nutné přísl.. Bohužel zatím nejde sehnat vůbec, natož za směšně nízkou cenu :-)

  2. Tak trvalo to,ale konečně už u nás lze koupit holé zero w za cenu cca 300kč.Doporučuji rpishop.cz

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).