Sledujte nás na YouTube

Qualcomm upraví pro Samsung procesor Snapdragon 810: Objeví se nakonec v Galaxy S6?

Jedním ze společných jmenovatelů letošních vlajkových lodí měl být přinejmenším ve znatelné části případů procesor Qualcomm Snapdragon 810. Ten se však potýkal s problémy především v oblasti přehřívání a proto se mluvilo o tom, že například Samsung jej u chystaného modelu Galaxy S6 vůbec nepoužije. Výrobce procesorů nicméně bojuje dál a pro jihokorejského výrobce připraví upravenou verzi, jež bude těchto potíží zbavena.

 

Jedná se o první náznak toho, že Qualcomm o problémech ví, jelikož dosud je kategoricky popíral. Inovovaný čip by měl pro jihokorejského výrobce být k dispozici v březnu, pokud však uvážíme, že právě tento měsíc chce Samsung svoji vlajkovou loď odhalit, pak se naskýtá otázka, zdali to Qualcomm vůbec stihne. V tuto chvíli navíc není jasné, jestli bude upravená verze čipu k dispozici i pro ostatní výrobce. V každém případě se se Snapdragonem 810 setkáme minimálně u LG G Flex 2 a Xiaomi Mi Note Pro.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

11 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  “Jedná se o první náznak toho, že Qualcomm o problémech ví, jelikož dosud je kategoricky popíral.”

  Naznak? Nie, len nepotvrdene spekulacie!

 2. rrr (neregistrovaný)

  To bude mít jako jenom samsung s galaxy s6 snapdragon 810 který se nebude přehřívat a ostatní výrobci jako sony dostanou kusy kde bude docházet k přehřívání.???

  • Shield (neregistrovaný)

   Samsung lže on se nepřehřívá sám to i LG u g flex 2 potvrdil že se nepřehřívá.

   To jen pičung má furt nějaké výhrady.

  • cardi (neregistrovaný)

   Nepřehříva a sami to upraví že? Ty si dobrý :D četl jsi ten čláanek? taky taky

  • Velda (neregistrovaný)

   Samsung udělal Snapdragonu “reklamu”, aby pak beztrestně mohl použít v S6 ten špatný vtip jménem Exynos. :-)

 3. BackPa (neregistrovaný)

  To přehřívání by mě taky zajímalo, G Flex 2 bych si i koupil, kdyby byl za cenu do 15k (G3 aktuálně mám), jelikož G3 je sice super telefon, ale baterka vydrží pár hodin zátěže (naopak při mírné zátěži cca 80 hodin) a to mě docela se*e a taky tam byly/jsou ty problémy s podtaktováním při zahřívání. Sice nehraju (resp. tak 1-2x za měsíc), ale přeci jenom toto mě štve, když se výkon zmenší a na 2K displeji při náročnější hře jde občas vidět škubání. Navíc F2 má “jenom” FullHD display, za což 2K rozhodně vyměním. Sice obraz je opravdu super jemný, ale ta výdrž, tragédie a FullHD je dostatečné…..

 4. Samone (neregistrovaný)

  I mnohem slabší procesory se mohou přehřívat, pokud je na šasi špatně odvedené teplo. Samsung už ho má zřejmě hotové a nechce do něj rýpat, tak tlačí na Snapdragon¨, aby ho upravil. No předpoklad mnoha miliónů prodaných telefonů je pro něj asi dostatečný důvod, na tu změnu kývnout…

 5. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Tohle ukazuje pouze na jedine – spatnou konstrukci Galaxy S6. Odvod tepla je zde evidentne neefektivni, proto dochazi k prehrivani. S6 je konstrukcne hotova, tudiz Samsung ji uz nema cas upravovat.

  • uni (neregistrovaný)

   Nemusí být nutně špatná, může být jen nedostatečná. Na druhou stranu, Qualcomm mohl říci “má to x TDP” a v praxi se ukázalo… Každopádně je tu problém a pokud obdobně výkonný Exxynos problém nemá…

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Neodstatecna pro pouziti se SoC, ktery jinym vyrobcum problemy nedela = spatna. Tady neni o cem diskutovat.

  • uni (neregistrovaný)

   Mr. Arakin (neregistrovaný): No to že LG řekne, že nemá problém neznamená, že nemá problém:) Ale jo, máš pravdu.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *