Domů » Bleskovky » Qualcomm upraví pro Samsung procesor Snapdragon 810: Objeví se nakonec v Galaxy S6?

Qualcomm upraví pro Samsung procesor Snapdragon 810: Objeví se nakonec v Galaxy S6?

Jedním ze společných jmenovatelů letošních vlajkových lodí měl být přinejmenším ve znatelné části případů procesor Qualcomm Snapdragon 810. Ten se však potýkal s problémy především v oblasti přehřívání a proto se mluvilo o tom, že například Samsung jej u chystaného modelu Galaxy S6 vůbec nepoužije. Výrobce procesorů nicméně bojuje dál a pro jihokorejského výrobce připraví upravenou verzi, jež bude těchto potíží zbavena.

 

Jedná se o první náznak toho, že Qualcomm o problémech ví, jelikož dosud je kategoricky popíral. Inovovaný čip by měl pro jihokorejského výrobce být k dispozici v březnu, pokud však uvážíme, že právě tento měsíc chce Samsung svoji vlajkovou loď odhalit, pak se naskýtá otázka, zdali to Qualcomm vůbec stihne. V tuto chvíli navíc není jasné, jestli bude upravená verze čipu k dispozici i pro ostatní výrobce. V každém případě se se Snapdragonem 810 setkáme minimálně u LG G Flex 2 a Xiaomi Mi Note Pro.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

11 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  „Jedná se o první náznak toho, že Qualcomm o problémech ví, jelikož dosud je kategoricky popíral.“

  Naznak? Nie, len nepotvrdene spekulacie!

 2. rrr (neregistrovaný)

  To bude mít jako jenom samsung s galaxy s6 snapdragon 810 který se nebude přehřívat a ostatní výrobci jako sony dostanou kusy kde bude docházet k přehřívání.???

  • Shield (neregistrovaný)

   Samsung lže on se nepřehřívá sám to i LG u g flex 2 potvrdil že se nepřehřívá.

   To jen pičung má furt nějaké výhrady.

  • Nepřehříva a sami to upraví že? Ty si dobrý :D četl jsi ten čláanek? taky taky

  • Velda (neregistrovaný)

   Samsung udělal Snapdragonu „reklamu“, aby pak beztrestně mohl použít v S6 ten špatný vtip jménem Exynos. :-)

 3. BackPa (neregistrovaný)

  To přehřívání by mě taky zajímalo, G Flex 2 bych si i koupil, kdyby byl za cenu do 15k (G3 aktuálně mám), jelikož G3 je sice super telefon, ale baterka vydrží pár hodin zátěže (naopak při mírné zátěži cca 80 hodin) a to mě docela se*e a taky tam byly/jsou ty problémy s podtaktováním při zahřívání. Sice nehraju (resp. tak 1-2x za měsíc), ale přeci jenom toto mě štve, když se výkon zmenší a na 2K displeji při náročnější hře jde občas vidět škubání. Navíc F2 má „jenom“ FullHD display, za což 2K rozhodně vyměním. Sice obraz je opravdu super jemný, ale ta výdrž, tragédie a FullHD je dostatečné…..

 4. Samone (neregistrovaný)

  I mnohem slabší procesory se mohou přehřívat, pokud je na šasi špatně odvedené teplo. Samsung už ho má zřejmě hotové a nechce do něj rýpat, tak tlačí na Snapdragon¨, aby ho upravil. No předpoklad mnoha miliónů prodaných telefonů je pro něj asi dostatečný důvod, na tu změnu kývnout…

 5. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Tohle ukazuje pouze na jedine – spatnou konstrukci Galaxy S6. Odvod tepla je zde evidentne neefektivni, proto dochazi k prehrivani. S6 je konstrukcne hotova, tudiz Samsung ji uz nema cas upravovat.

  • Nemusí být nutně špatná, může být jen nedostatečná. Na druhou stranu, Qualcomm mohl říci „má to x TDP“ a v praxi se ukázalo… Každopádně je tu problém a pokud obdobně výkonný Exxynos problém nemá…

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Neodstatecna pro pouziti se SoC, ktery jinym vyrobcum problemy nedela = spatna. Tady neni o cem diskutovat.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný): No to že LG řekne, že nemá problém neznamená, že nemá problém:) Ale jo, máš pravdu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).