Domů » Bleskovky » Qualcomm Snapdragon X55: nový 5G modem zvládne stahovat rychlostí až 7Gbps

Qualcomm Snapdragon X55: nový 5G modem zvládne stahovat rychlostí až 7Gbps

Na veletrhu MWC budou představeny první smartphony s podporou sítí 5G, povětšinou je bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 855 ve spolupráci s modemem Snapdragon X50. Tento modem byl poprvé představen v říjnu roku 2016 a nabízí maximální stahovací rychlost až 5 Gbps. Qualcomm ale nyní představil rychlejší modem Snapdragon X55, který zvládne až 7 Gbps. Kromě toho tento 7nm čip zrychlí i LTE, a to až na rychlost 2,5 Gbps. Díky funkci sdílení spektra bude možné přepínání mezi 4G a 5G provádět dynamicky.

Snapdragon X55 podporuje všechny myslitelné frekvence, včetně mmWave a pásma pod 6 GHz. Modem by se měl dostat do komerčních zařízení ještě do konce letošního roku, pravděpodobně v samostatné podobě, v příštím roce by pak mohl být integrován přímo do mobilních čipsetů. Mimo smartphony se s novým modemem setkáme i noteboocích, tabletech či zařízeních pro konzumaci virtuální reality.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Jakub (neregistrovaný)

    S FUP je to k nicemu :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *