Domů » Bleskovky » Snapdragon 820 poprvé v benchmarku: Exynos v Galaxy S6 jej stále překonává

Snapdragon 820 poprvé v benchmarku: Exynos v Galaxy S6 jej stále překonává

O posledním vlajkovém čipu společnosti Qualcomm, Snapdragonu 810, se píše nejčastěji v souvislosti s jeho přehříváním, ještě letos by však měl přijít jeho nástupce, o jehož výrobu se postará korejský Samsung. Snapdragon 820 bude vyráběn 14nm FinFET procesem, což má mít za následek vyšší výkon a nižší energetickou náročnost, efektivnější práce čipsetu by navíc měla zamezit nadměrnému přehřívání.

  

Snapdragon 820, jehož procesorovou jednotku má tvořit osm 64bitových jader s taktem 3.0 GHz, se nyní objevil v databázi benchmarku Geekbench. V single-core testu získal 1 732 bodů, v multi-core pak 4 970 bodů. Ve výkonu jednoho jádra tak o 246 bodů porazil jak Exynos 7420, který pohání Samsung Galaxy S6 (edge), tak i Snapdragon 810, na něj má náskok 505 bodů. Ve výkonu všech jader už tak výhra jednoznačná není, nový čip je sice o 546 bodů poráží svého předchůdce Snapdragon 810, ovšem k vyrovnání Exynosu 7420 mu ještě 314 bodů chybí.

   
Qualcomm Snapdragon 820 a jeho soupeři – Exynos 5240 a Snapdragon 810 

I přesto bude nejspíše Snapdragon 820 důkazem, že Samsung výkonné čipy vyrábět umí. Mezi první výrobce, kteří nový Snapdragon ve svých telefonech použijí, mají patřit HTC, Sony a Xiaomi. První plody by měly spadnout ze stromu nových zařízení již na letošní podzim. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Samsung bohužel umí jen HW. Kdyby vydával v této kvalitě i SW pro svá zařízení, tak by mu nikdo prvenství v Android zařízeních neodpáral…

 2. Fore (neregistrovaný)

  Věta: Ve výkonu jednoho jádra tak o 1 486 bodů porazil jak Exynos 7420 – máte chybu (popřípadě překlep, popřípadě je to hodně špatně napsaná věta. Viz: The Snapdragon 820 was put through the Geekbench benchmark test and tallied a single-core score of 1732. The multi-core test resulted in a score of 4970. The first test beat the single-core scores of 1486 posted by a Exynos 7420 powered Samsung Galaxy S6.

  • knizmi (neregistrovaný)

   Celá ta část o výkonu je špatně přeložená a ještě navíc u toho autor nepřemýšlel, protože si tam sám sobě odporuje.

   Např. „V single-core testu získal 1 732 bodů“ a „Ve výkonu jednoho jádra tak o 1 486 bodů porazil jak Exynos 7420“ by znamenalo, že S820 je násobně rychlejší než Exynos 7420.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Presne tak, tohle me jako prvni prastilo do oci. Autore – znova a lepe…

  • Jakub Karásek

   Už je to znovu a lépe, omlouvám se za chybu, děkuji za upozornění

 3. Výkony v benchmarku hezké, ale na co je mi, když si pak na telefonu otevřu internet a díky javascriptu stránka laguje. Pustím hru, a ta se seká.

  • knizmi (neregistrovaný)

   Na jakém telefonu konkrétně? Pokud si někdo pořídí krutopřísný osmijádro s osmi slabými jádry, tak se pak nesmí divit. Na SoC, které má aspoň trochu slušný jednovláknový výkon, běžela v pohodě i taková androidpolice.com než ji upravili, aby šla i na slabších mobilech. Na čemkoli s Cortex-A7, a to bez ohledu na to, jestli byly 2, 4 nebo jich bylo 8, byt ten web bez zakázaného javascritpu nepoužitelný.

  • Nevím jestli je krutopřísný, ale Samsung Galaxy S6, 128 GB.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   No jo Smasung a jeho TouchWiz. Nahraj tam CM nebo jinou alternativni ROM a uvidis, ze to pojede jako vino.

  • Asi to zkusím, protože jsem už fakt celkem naštvanej…

 4. JaroB (neregistrovaný)

  Celkom by ma zaujímalo čo povedia samsungáči / a nie len oni na to ako S6 dopadla oproti Z3+ v tomto porovnaní

  [odkaz]

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Udajne prehrivani SD810 je cele od zacatku propagandou rizenou Samsungem. Kdyz se objevila prvni zprava, povedlo se novinarum dopatrat, ze jejim zdrojem byl prave Samsung. Hloupi novinari pak tuto „kauzu“ sirili dal. A nekteri intelektualne podmerecni ctenari jim na to skocili. Ja se tomu od zacatku pouze smeji…

  • Fore (neregistrovaný)

   Promin, ale jsi id*ot….prehrivani 810 je uz tolikrat potvrzene, ze se ani Samsung snazit nemusel. Staci se povivat na M9 nebo Z3+, vubec neresim G Flex2…

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Fore: idiot jsi ty sam. Podivej se jak se prehriva S6. Pokud ti nedochazi kontext, tak se radeji nevyjadruj.

  • Tak tak, i Z3+ ma s prehriváním problémy. 810 je jeden velký shit a hrozba + ostuda pro jakýkoliv telefon.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).