Qualcomm pracuje na konkurenci pro Nintendo Switch. Poběží na Androidu

Nintendo switch

Qualcomm se údajně chystá fušovat do řemesla výrobcům herních konzolí. Alespoň to tvrdí zpráva serveru AndroidPolice, podle níž americký čipový gigant plánuje představit vlastní mobilní konzoli podobající se Nintendu Switch. Namísto proprietárního systému má toto zařízení pohánět platforma Android.

Qualcomm Switch v přípravě?

Redaktoři serveru AndroidPolice měli tu čest se s chystaným produktem setkat, a i když si nemohli pořídit žádnou vizuální dokumentaci, pokusili se alespoň o co nejpodrobnější popis. Herní konzole od Qualcommu má vypadat jako tlustší a objemnější smartphone, do jehož kratších stran se mají zasouvat ovladače typu joy-con. K výrobě těchto ovladačů si Qualcomm údajně přizval prémiového dodavatele, i když jeho jméno není známé.

Nintendo Switch Lite 2
Nintendo Switch

Chystané zařízení bude v podstatě herní telefon, jehož větší tloušťka dovolí osadit do útrob lepší chlazení a také větší baterii. Má se jednat o 6000mAh akumulátor s technologií rychlého dobíjení Quick Charge. Hraní bude možné vychutnávat jak na interním displeji s přibližně 6,55“ úhlopříčkou, tak na externím zobrazovači. Prostředí systému Android 12 má být doplněno o vlastní launcher a bude obsahovat plnou podporu služeb a aplikací Google. Qualcomm prý chystá i vlastní portál s obsahem.

Jelikož je premiéra konzole naplánována až na první kvartál příštího roku, pravděpodobně ji bude pohánět vlajkový čipset Snapdragon příští generace nebo nějaký nový specializovaný herní čipset. Podpora sítí 5G chybět nemá, avšak zařízení nemá fungovat jako mobilní telefon, bezdrátová konektivita bude patrně sloužit výhradně pro účely streamování her.

AndroidPolice tvrdí, že Qualcomm plánuje nabídnout svoji konzoli k přímému prodeji spotřebitelům, což je poněkud překvapivé; spíše bychom očekávali, že Qualcomm vyrobí pouze referenční návrh, který pak poskytne zavedeným značkám. Cena této kapesní herní konzole se má pohybovat okolo 300 USD, tedy asi 6 600 korun bez DPH.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku