Domů » Bleskovky » Evropská komise obvinila Qualcomm z porušování obchodních praktik

Evropská komise obvinila Qualcomm z porušování obchodních praktik

Qualcomm za sebou nemá příliš úspěšný rok a ani jeho závěr není růžový. Nejprve přišla aféra s přehříváním čipu Snapdragon 810, od něhož se zcela odklonili někteří výrobci zařízení, poté byla společnosti v Číně vyměřena rekordní pokuta 975 milionů dolarů za zneužívání monopolních praktik (více informací). Aby toho nebylo málo, s porušování obchodních praktik Qualcommu má problém i Evropská komise.

  

Vyšetřování Qualcommu začalo letos v létě, nyní byly zveřejněny první dílčí výsledky šetření, podle nichž americká společnost zneužila svého postavení na trhu a nabízela svým partnerům produkty za podnákladové ceny, aby vyšachovala ze hry své konkurenty. Qualcomm má nyní lhůtu na svoji obhajobu, přičemž v horizontu sedmi měsíců má být rozhodnuto, zda je vinen či nikoliv. V případě prokázání viny hrozí Qualcommu další finanční postih.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. kllr007 (neregistrovaný)

  Ja som myslel ze je volna cenotvorba. Ale zasa raz si EU najde dovod ako ziskat peniaze. Tak ako to bolo ked MS vo svojom! OS propagoval svoj! browser.

  • tomas (neregistrovaný)

   Nejaka kontrola musi byt inak sa stane presne to co pisali v clanku, aj ked firma ako tato radsej zaplati ako pusti na trh konkurenciu. Aj tak sa jej to oplati z dlhodobeho hladiska a pokritia trhu.

  • kllr007 (neregistrovaný)

   To by potom mohli dat pokutu aj sony/MS, zato ze dotuju konzoly lebo chcu mat vacsi podiel ako konkurencia.

  • Aaron (neregistrovaný)

   Sony ani MS sve konzole nedotuji. Maji kladnou hrubou marzi.

 2. l0lz (neregistrovaný)

  To si akože nemôžem dať cenu akú ja chcem ? :D To kde sme

 3. No jo aby se ta Evropská komise neposr*la. Je to stejně jen banda zlodějů nic víc a teď cítí šanci jak trochu zbohatnout. Chudáci

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *