Domů » Články » Qtek 8500 je v redakci, ptejte se co vás zajímá

Qtek 8500 je v redakci, ptejte se co vás zajímá

Qtek 8500Do redakce dnes dorazil očekávaný smartphone Qtek 8500, který podrobím důkladnému testování a příští týden vám přinesu jeho podrobnou recenzi.

Pokud máte jakékoliv dotazy k tomuto novému smartphonu, rád vám je zodpovím prostřednictvím komentářů nebo našeho diskuzního fóra.

Qteka 8500 nám k recenzi zapůjčil internetový obchod PalmPC.cz, ve kterém si jej můžete předobjednat za 11 978 Kč s DPH.

 

Qtek 8500 v redakci !

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

6 komentářů

 1. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  K recenzi máme předprodejní vzorek, který tedy ještě neobsahuje finální verzi systému, avšak funkčnost není nikterak omezena.
  Odpoledne jsem přišel na první nedodělek operačního systému, resp. utility pro konfiguraci ext. displeje (která je přístupná klasicky ze Settings a nachází se ve verzi 0.90). Jde o to, že když nechám v nastavení zapnuté, aby se při zavření telefonu hned nezhášel externí displej, tak zůstane svítit i ten interní (v zavřeném stavu), což se negativně podepíše na stavu baterie. Pokud v nastavení aktivuji, aby se ext. displej hned po zavření telefonu zhášel, pak nesvítí ani ten vnitřní, avšak jakmile chci třeba zjistit kolik je hodin, tak rozsvítím externí displej a společně s ním se aktivuje i ten vnější. Ale snad tento neduh bude ve finální verzi systému opraven.

 2. Libb (neregistrovaný)

  bylo by možné nahodit program CellProfileSwitcher, jestli jede? Na mé MPx220 tuhne plugin na homesreen a nerad bych koupil něco, co zas nepojede… Případně nějaký jiný soft na „GPS“ podle BTS, jestli spolehlivě jede?
  Dále: jak rychle se v reálu přenášení data po kabelu?
  Děkuji

 3. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Z PC do Qteka se data kopiruji rychlosti zhruba 150-240kB, opacnym smerem to tece kolem 400+kB (USB 2.0). CellProfileSwitcher vyzkousim a dam vedet…

 4. Libb (neregistrovaný)

  takže ta rychlost dost bída… je možné aspoň vytáhnout kartu za chodu nebo je schovaná nějak blbě pod baterkou?
  Co čitelnost displejů na slunci?

 5. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  slot pro kartu je schovany, jak psal ospen, pod simkartou, ale pametova karta se tam vklada az kdyz je oddelana baterka, coz neni moc prakticke. A zadni kryt baterie neni mozne (jako napr u Mpx200) oddelat kdyz je Qtek rozevereny.
  Čitelnost displeje na přímém slunci je téměř stejná, jako u starších smartphonů (tedy ne zrovna nic extra). Jinak CellPhoneSwitcher se mi zatím nedaří nainstalovat… ještě se na to podívám v noci.

 6. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Takze CPS uz se mi podarilo nainstalovat, je potreba vypnout zabezpeceni OS v registrech (viz. http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=1635 ). Bohuzel ale Qtek 8500 neni v seznamu podporovanych zarizeni. Zkusil jsem u nej tedy nastavit profil pro jine WM5kove zarizeni a uvidime, zatim testuji

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *