Domů » Bleskovky » První zařízení se Snapdragonem 805 přijdou v květnu (spekulace)

První zařízení se Snapdragonem 805 přijdou v květnu (spekulace)

O tom, co dokáže nový čip Qualcomm Snapdragon 805, jsme přinesli článek minulý týden. Redaktoři serveru Engadget, kteří měli možnost demoverzi výkonu čipu v sídle Qualcommu shlédnout, uvedli, že procesor bude k dispozici v druhé polovině roku. Podle posledních zpráv se můžeme dočkat nových zařízení s nejnovějším čipem od Qualcommu již v první polovině letošního roku, tedy dříve, než se očekávalo.

 

Japonská webová stránka rbmen uvedla, že někeré vlajkové lodě se Snapdragonem 805 na palubě dorazí na trh dříve, než v květnu letošního roku. Uvidíme, kdo se nakonec stane vítězem závodu o uvedení prvního přístroje s tímto výkonným čipem. Ten má nabídnout až o 40 % vyšší grafický výkon, než jeho předchůdce Snapdgragon 800. Rozdíly mezi těmito procesory jsou vidět v následující tabulce.

 

Nezbývá tedy, než si počkat na představení nových vlajkových lodí od výrobců Samsung, HTC nebo Sony. Samozřejmě může překvapit i jiný hráč na trhu s chytrými zařízeními.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).