Sledujte nás na YouTube

První univerzální aplikace pronikají do obchodů od Microsoftu

Na vývojářské konferenci Build představil Microsoft důležitý krok, který má ještě více přiblížit svět počítačů, tabletů, mobilních telefonů a také herní konzole Xbox – univerzální aplikace. Tento model pomáhá vývojářům vytvářet hry a aplikace pro výše zmíněné platformy s možností sdílení většiny kódu. Toto zjednošení se nedotýká pouze vývojářů, ale rovněž uživatelů koncových zařízení, kteří mohou používat jednu verzi aplikace na více zařízeních a sdílet jejich nastavení nebo v případě her rozehraný stav. A nejdůležitější informace na konec – uživatel za tuto multiplatformní aplikaci nebo hru zaplatí pouze jednou.

 

Přihlášky univerzálních aplikací lze do Windows Phone Store zasílat již od včerejšího dne, kdy byl uvolněn systém Windows Phone 8.1 v programu Developer Preview. Již dnes můžeme sklízet první ovoce, jednou z prvních univerzálních aplikací je Shazam, utilita k rozeznávání hudebních skladeb na základě jejich poslechu. Herní zastoupení mají v tomto případě především hry od Microsoftu – Solitaire, Hledání min, Wordament, Hexic a v neposlední řadě také samotný domov Cortany, hra Halo: Spartan Assault. Poslední zmíněná hra stojí nadále 4,99 USD (100 Kč), pokud si ji ale koupíte na mobilním telefonu, bude se na počítači nebo tabletu s Windows 8.1 hlásit jako zakoupená. 

 

Jak u zmíněných her, tak u aplikace Shazam si můžete ve Windows Phone Store povšimnout malé ikonky počítače a mobilního telefonu s popiskem „Vyrobeno pro telefony Windows Phone a počítače s Windows”. Těchto aplikací a her bude jistě v budoucnu přibývat, můžeme se těšit na sdílení zážitků mezi oběma platformami, stejně tak na možnost platit pouze jednou. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. mimonaut (neregistrovaný)

    jen houšť :)

  2. dungis (neregistrovaný)

    Vzdyt sposta lidi tvrdi, ze je to mrtvy system :D Tak snad je tohle uz konecne probere :)

  3. Tomas (neregistrovaný)

    osobne cakam kedy takto prejde aj hra GTA San Andreas. Mam ju kupenu na WP a urcite by som ju prijal aj na tablete :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *