Domů » Bleskovky » První úniky z Windows Phone 8.1: Hlasová asistentka a nový vzhled herního hubu (aktualizováno)

První úniky z Windows Phone 8.1: Hlasová asistentka a nový vzhled herního hubu (aktualizováno)

Aktualizováno 28. ledna, 21:05

Server WPcentral krátce okomenoval předchozí leaky týkající se hlasové asistentky Cortana a nové podoby herního hubu. Vše mělo údajně pocházet z chystané verze systému Windows Phone 8.1, avšak podle redakce WPcentral.com se v obou případech jedná o fake. Redaktoři prý mají své zdroje, které lze považovat za velice důvěryhodné a to, co jsme měli možnost vidět v uplynulých dnech nemá s Windows Phone 8.1 nic společného. I autor videa později přiznal, že se jedná o podvrh.

Aktualizováno 27. ledna, 20:10

Na internetu se objevilo další video, na kterém je detailněji vidět nový Xbox Hub a hlasová asistentka. Vypadá to tedy, že se nejedná o podvrh, ale skutečně první viditelnou ukázku z Windows Phone 8.1.

Původní text

Systém Windows Phone 8.1 se podle posledních informací blíží do fáze RTM, podle redaktorky Mary Jo Foley můžeme očekávat jeho vypuštění již v dubnu letošního roku. Na internetu se začaly objevovat první uniklé střípky z nadcházející aktualizace, jeden z nich poprvé ukazuje hlasovou asistentku, druhý kompletně přepracovaný vzhled herního hubu.

 

O hlasové asistentce pro Windows Phone se hovoří již nějaký čas, má se jmenovat Cortana a má být známá především hráčům hry Halo. Nyní ji můžeme poprvé slyšet hovořit, ačkoliv její hlas je přehlušen hrající hudbou. Podle níže přiloženého videa pomáhá asistenka plánovat cestu pomocí veřejné dopravy a také automaticky nastavit připomínku. Fyzicky má být Cortana zobrazena jako pulsující modrý kruh s pohybujícími se rty.

Druhý únik je vzhledově kvalitnější, jedná se o novou podobu herníhu hubu. V popisku se hovoří o integraci SmartGlass a vylepšeném prostředí. To je nově reprezentováno jako mřížka o šířce tří dlaždic na zeleném podkladu, je zde rovněž integrováno okno, které doporučuje nové hry podobně jako navrhuje novou hudbu spotlight v Xbox Music.

 

Není potvrzeno, zda se jedná o skutečné úniky novinek a nikoliv o podvrhy, to snad potvrdí nebo vyvrátí následující týdny. Dá se očekávat, že podobných úniků bude v budoucnu více, alespoň nám ukrátí čekání na novou verzi systému, kterou by měla, alespoň podle slov product managera Microsoftu Grega Sullivana, dostat všechna zařízení s Windows Phone 8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments