Domů » Bleskovky » První úniky z Windows Phone 8.1: Hlasová asistentka a nový vzhled herního hubu (aktualizováno)

První úniky z Windows Phone 8.1: Hlasová asistentka a nový vzhled herního hubu (aktualizováno)

Aktualizováno 28. ledna, 21:05

Server WPcentral krátce okomenoval předchozí leaky týkající se hlasové asistentky Cortana a nové podoby herního hubu. Vše mělo údajně pocházet z chystané verze systému Windows Phone 8.1, avšak podle redakce WPcentral.com se v obou případech jedná o fake. Redaktoři prý mají své zdroje, které lze považovat za velice důvěryhodné a to, co jsme měli možnost vidět v uplynulých dnech nemá s Windows Phone 8.1 nic společného. I autor videa později přiznal, že se jedná o podvrh.

Aktualizováno 27. ledna, 20:10

Na internetu se objevilo další video, na kterém je detailněji vidět nový Xbox Hub a hlasová asistentka. Vypadá to tedy, že se nejedná o podvrh, ale skutečně první viditelnou ukázku z Windows Phone 8.1.

Another Cortana video

Původní text

Systém Windows Phone 8.1 se podle posledních informací blíží do fáze RTM, podle redaktorky Mary Jo Foley můžeme očekávat jeho vypuštění již v dubnu letošního roku. Na internetu se začaly objevovat první uniklé střípky z nadcházející aktualizace, jeden z nich poprvé ukazuje hlasovou asistentku, druhý kompletně přepracovaný vzhled herního hubu.

 

O hlasové asistentce pro Windows Phone se hovoří již nějaký čas, má se jmenovat Cortana a má být známá především hráčům hry Halo. Nyní ji můžeme poprvé slyšet hovořit, ačkoliv její hlas je přehlušen hrající hudbou. Podle níže přiloženého videa pomáhá asistenka plánovat cestu pomocí veřejné dopravy a také automaticky nastavit připomínku. Fyzicky má být Cortana zobrazena jako pulsující modrý kruh s pohybujícími se rty.

Cortana on Windows Phone?

Druhý únik je vzhledově kvalitnější, jedná se o novou podobu herníhu hubu. V popisku se hovoří o integraci SmartGlass a vylepšeném prostředí. To je nově reprezentováno jako mřížka o šířce tří dlaždic na zeleném podkladu, je zde rovněž integrováno okno, které doporučuje nové hry podobně jako navrhuje novou hudbu spotlight v Xbox Music.

 

Není potvrzeno, zda se jedná o skutečné úniky novinek a nikoliv o podvrhy, to snad potvrdí nebo vyvrátí následující týdny. Dá se očekávat, že podobných úniků bude v budoucnu více, alespoň nám ukrátí čekání na novou verzi systému, kterou by měla, alespoň podle slov product managera Microsoftu Grega Sullivana, dostat všechna zařízení s Windows Phone 8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Tak tomu se říká takzvaně řízený únik, protože, a to je na tom právě zajímavé, má-li se jednat o hlasovou asistentku, kde by měl být slyšet hlas, tak najednou do toho hraje jaká-si hudba očividně z nějaké hry !

  • Neposílejte mě prosím ke Googlu, ale zeptám se: Je spojen prodej nových telefonů s vydáním WP8,1 (tak jako to bylo u W8,1, kdy někteří výrobci začali prodávat tablety ve chvíli, kdy byl oficiálně spuštěn prodej systému)?

   Doposud jsem jednoduše neměl potřebu vyměnit můj HD7, ale pomalu mi praská zadní kryt, tak po něčem koukám. Rád bych i dualsim, ale slyšel jsem jen o Lumii630, tak jestli mám čekat na lumii, nebo nějaký jednosimkový WP, nebo se na to vykašlat a koupit něco s androidem…?

  • mobilator (neregistrovaný)

   Ano bude to tak, ale nepokazil by si to ani aktualnym WP8 mobilom lebo vsetky dostanu 8.1. Lumiu 920 teraz dostanes aj pod 260 euro, android o takej kvalite a ceny sa hlada trochu tazsie.

  • No, L920 jsem koupil manželce a mi připadá velká a těžká. Doby, co jsem se hnal za výkonem, jsou už pryč, takže chci jen velký displej s lepším rozlišením. Ale jak jsem psal. Nyní mám jako soukromý HD7 a jako firemní Trophy. Než nosit oba dva, tak to bych asi šel do nějakého dualsimu. Dualsim jsem už kdysi měl od Gigabytu a docela katastrofa, tak čekám, že už by mohla být doba někde jinde :o)

  • Pokud se ti 920 zda těžká, tak co L925? Teď už se dá sehnat taky za pěknou ceu pod osm tisíc. Sice si někteří stěžují, ze má jen 16GB, ale zatím mi to stačí :) a oproti 920 je dost lehká :)

 2. Lukáš Křepelka

  [odkaz]

  Tady je novější video, který ukazuje jak Cortanu. tak novej xbox hub :)

 3. martins (neregistrovaný)

  ten XBOX Hub určitě není fake, obzvláště pokud obsahuje SmartGlass Inte_r_gration :)

 4. Pozor najdolezitejsie na tych screenoch z Hubu a uz mi to potvrdilo aj video a to, teoriu.. NESKRYVA SA HORNA LISTA !

  • JurO (neregistrovaný)

   To je len dobre, aspoň je isté, že sa bude teraz vysúvať notifikačná lišta a nie baterka atď…

 5. Vsechno je to fake. Napsal to sam autor videa…

 6. Ale jak to všeci žerou :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).