Sledujte nás na YouTube

První screenshoty Androidu N: Nastavení s hamburgerem a nové notifikační centrum

18. května odstartuje vývojářská konference Google I/O, která bude patřit mimo jiné i nové verzi systému Android s pořadovým písmenkem N. Server Android Police se dostal k raným sestavením nového zeleného robota, na nichž jsou patrné některé designové změny. Nejedná se však o skutečné screenshoty, ale obrázky vytvořené na základě viděné reality.

Android-N

Notifikační centrum

Vysouvací roletka notifikačního centra má mít podle zveřejněných snímků ještě plošší design, a má být roztažená na celou šířku displeje. Rozložením prvků připomíná mobilní Windows – při horním řádku nabídne nejdůležitější rychlé přepínače nastavení, přičemž po stisknutí šipky vpravo se rozbalí jejich kompletní paleta. Editační tlačítko naznačuje, že volba horního řádku přepínačů bude na uživateli.

Prostor pod přepínači pak bude patřit notifikacím, které budou rovněž zabírat celou šířko obrazovky a bude je oddělovat pouze tenká linie.

Nastavení

Designové změny mají přijít i do nastavení systému. V seznamu jednotlivých položek budou například přímo zobrazeny dodatečné informace, například zda je zapnutá změna jasu, případně kolik dat z vašeho datového balíčku jste již spotřebovali. Jednotlivé položky již od sebe nebudou odděleny vodorovným pruhem, ten bude oddělovat pouze jednotlivé sekce nastavení.

V konkrétních nastaveních přibyde do levého horního rohu tlačítko hamburger pro rychlý přístup k položkám na hlavní stránce nastavení. Dojít má i k malému přeskládání položek, například má být sloučena sekce notifikací a zvuků.

Novinky v designu, které server Android Police zveřejnil, nemusí být konečné; jsou založeny na raném preview systému, které se může v průběhu času změnit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. aq (neregistrovaný)

  Design Androidu se mi furt nelibi. Je takovej…divnej. No furt je u teto verze hezci nez u Androidu 4. :D

  iOS I Win maji hezci, uhlazenejsi design.

 2. Skoro bych si i vsadil, ze to bude “Nouget” :)

   • Jsi těžce zamindrákovaný z toho Androidu 😉 Teda doufám, že to je z Androidu 😄

   • Verze se pojmenovavaji po sladkostech a cukrovinkach..nikoliv po konkurenci :)

   • Po sladkostech a cukrovinkách, takže takový systém pro hodně malé děti :-D

   • Ticho! Na tomhle písku si hraju já, dospěláci jako ty tu nemaj co dělat..tak huš nebo si půjdu stěžovat mamince, že mě tu obtěžuje nějakej zlej pán :P

 3. mc (neregistrovaný)

  Tak to vypada,ze novy android bude stejne nudny a neprakticky,jako windows10

  • Len s tym rozdielom, ze Windows 10 Mobile je neprakticky po vzore Androidu, ktory jasne ukazuje, ze byt najpouzivanejsim ani zdaleka neznamena byt aj najlepsim.

   • To je asi trošku o vkusu ne? Když mládí lidé chtějí normálně používat Facebook a musí v podstatě s donucením lézt přes prohlížeč, protože ani po pěti letech není na WP pořádná aplikace a v desítkách se nic nezmění-tedy až na menší úpravy vzhledu, tak je to smutné 😄 A to je jen FB, oni také chtějí používat jiné apky a hry a každý ví, že jich spousta ani není. Posledně mě zarazila hra CCS Jelly, neteř chtěla poslat životy, tak jsem jí vyhověl-ona ani tato primitivní hra není udělaná pro W10m, je to port z iOS 😁 A ještě toho bude ☺

   • Peete: Ale šak to každý vie, že WP (W10M) nie je kôly chýbajúcim hrám pre malé deti. No ak budeš poslúchať, nabudúce ti snáď tatík kúpi tlefón s androidom ;-)

   • pepa (neregistrovaný)

    Tak to muselo byt Microsoftu jasne jiz davno kdyz s prasivyma widlema na desktopu dominuje jiz vice nez 20let :)

   • tomas (neregistrovaný)

    @jarpo: A jak velke decko si ty ked napises ‘kôly’?

 4. luu (neregistrovaný)

  Takze android N prebira prvky co mel gravitybox kdyz o desitkach win nebylo vidu slechu, to se solidne mylite kde brali inspiraci..

 5. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Android N se inspiruje u Windows Mobile? Jakube, nepis prosim clanky pod vvlivem psychotropnich latek. Diky.

  • A ty nám prosímtě nepiš z psychiatrické léčebny a věnuj se plně léčbě, víš, že tam máš počítač zakázaný.

 6. XCRLXX (neregistrovaný)

  Četl jsem o tom názvu na redditu a nejvíc mě rozesmálo “Android Nicotine”

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *