Domů » Bleskovky » První screenshoty Androidu N: Nastavení s hamburgerem a nové notifikační centrum

První screenshoty Androidu N: Nastavení s hamburgerem a nové notifikační centrum

18. května odstartuje vývojářská konference Google I/O, která bude patřit mimo jiné i nové verzi systému Android s pořadovým písmenkem N. Server Android Police se dostal k raným sestavením nového zeleného robota, na nichž jsou patrné některé designové změny. Nejedná se však o skutečné screenshoty, ale obrázky vytvořené na základě viděné reality.

Android-N

Notifikační centrum

Vysouvací roletka notifikačního centra má mít podle zveřejněných snímků ještě plošší design, a má být roztažená na celou šířku displeje. Rozložením prvků připomíná mobilní Windows – při horním řádku nabídne nejdůležitější rychlé přepínače nastavení, přičemž po stisknutí šipky vpravo se rozbalí jejich kompletní paleta. Editační tlačítko naznačuje, že volba horního řádku přepínačů bude na uživateli.

Prostor pod přepínači pak bude patřit notifikacím, které budou rovněž zabírat celou šířko obrazovky a bude je oddělovat pouze tenká linie.

Nastavení

Designové změny mají přijít i do nastavení systému. V seznamu jednotlivých položek budou například přímo zobrazeny dodatečné informace, například zda je zapnutá změna jasu, případně kolik dat z vašeho datového balíčku jste již spotřebovali. Jednotlivé položky již od sebe nebudou odděleny vodorovným pruhem, ten bude oddělovat pouze jednotlivé sekce nastavení.

V konkrétních nastaveních přibyde do levého horního rohu tlačítko hamburger pro rychlý přístup k položkám na hlavní stránce nastavení. Dojít má i k malému přeskládání položek, například má být sloučena sekce notifikací a zvuků.

Novinky v designu, které server Android Police zveřejnil, nemusí být konečné; jsou založeny na raném preview systému, které se může v průběhu času změnit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments