Cena:

První domy již vyrábí elektřinu přímo střechou, začala instalace Solar Roof od Tesly

Když Tesla minulý rok představila Solar Roof, tedy střešní krytinu obsahující integrované solární panely, vypadalo to do značné míry jako hudba budoucnosti. Rok na to již první domy s touto střechou stojí a generují elektřinu. Instalace se jako první dočkali zaměstnanci Tesly, kteří tak poslouží jako první testeři nasazení v ostrém provozu. Solární střechu má dle svého vyjádření na domě už i Elon Musk a nechybí prý ani na nemovitosti spoluzakladatele Tesly „JB“ Straubela.

Střecha je v podstatě nerozeznatelná od klasických materiálů a společnost ji nabízí v několika variantách lišících se barvou, texturou povrchu i tvarem. Podle výrobce je navíc povrch střechy mnohem odolnější než běžně používané krytiny, je snadnější na instalaci a je dokonce i levnější než „hloupé“ tašky. Z hlediska zákazníků je pak velmi zajímavá i doživotní záruka.

Tesla Solar Roof Hail Damage -Test 100 mph
Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.