Domů » Bleskovky » Project Zero: Samsung Galaxy S6 má být postaven zcela od nuly

Project Zero: Samsung Galaxy S6 má být postaven zcela od nuly

Uplynulé čtvrtletí bylo pro Samsung finančně nejhorším od roku 2011 a velký podíl na tom má i divize mobilních zařízení. Vlajková loď Galaxy S5, která má být tváří společnosti, se v konkurenci levnějších čínských modelů prodává hůře, než se očekávalo. Už její předchůdce Galaxy S4 nebyl prodejním hitem, což si společnost vysvětlovala příliš velkou podobností s předchozí generací.

 
Poslední tři generace Samsung Galaxy S: Úhlopříčka displeje roste, design se výrazně nemění 

Korejský gigant však nechce spadnout pouze mezi výrobce telefonů střední a nižší třídy a je pochopitelné, že již pracuje na své příští vlajkové lodi, i když vývoj je aktuálně ve velmi raném stádiu. Na svět uniklo její kódové označení – Project Zero, tedy projekt nula. To je ve srovnání s předchozími modely poměrně unikátní pojmenování, neboť se poprvé do kódového názvu vloudila číslice. Samsung Galaxy S5 se například jmenoval Project K, Note 4 nesl název Project T, Galaxy S4 zase Project J. Zdroje blízké serveru SamMobile tvrdí, že pojmenování Project Zero má jednoduché vysvětlení – Samsung chce svoji novinku postavit zcela od nuly.

   

Zatím je velmi předčasné spekulovat, jak moc bude novinka odlišná od neúspěšné letošní generace – mohou přijít prémiové materiály, kompletní redesign včetně odstranění oválného hardwarového tlačítka pod displejem, nové funkce jako například integrované bezdrátové nabíjení a další. Uživatelé by také jistě uvítali čistý Android nebo velmi úspornou verzi grafické nadstavby TouchWiz, která by si také zasloužila postavit zcela od nuly. Jak by měl podle vás Samsung Galaxy S6, postavený na čisté louce, vypadat?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Tak schválne. Na koľkých servroch to ešte dnes uvidím?

  • lojzik (neregistrovaný)

   to zalezi na tom, kolik webu o mobilech ctes ;)

  • we (neregistrovaný)

   Neviem ale všímam si že tie články čo som inde čítal jedn dva dni dozadu sa objavujú tu ako novinka čo nie je boh vie čo

  • Martin (neregistrovaný)

   Pravda :D

 2. možno to bude niečo z ohybným displejom, nejaká nová rada

 3. kojak (neregistrovaný)

  Mělo by to být něco revolučního.Jestli to bude zase podobnej pekáč,který dělaj doteď,tak už to nekoupim.

 4. To je zase hromada kecu a vysledek bude jen trochu vylepsena S5…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).