Domů » Bleskovky » Vývoj Projectu Ara se komplikuje: Dočkáme se modulárního telefonu ještě letos?

Vývoj Projectu Ara se komplikuje: Dočkáme se modulárního telefonu ještě letos?

Těšili jste se, jak si v blízké budoucnosti postavíte z několika kostiček svůj vlastní smartphone? Možná si ještě chvíli počkáte. Letos v lednu Google oznámil, že pilotní start Projectu Ara se odehraje letos v létě na karibském ostrově Portoriko, za poslední čtvrt rok se ale oficiální twitterový kanál Projectu Ara zcela odmlčel a informace nepřicházely ani z jiných míst. Mlčení bylo prolomeno v tomto týdnu, ovšem nové zprávy nemůžeme považovat za příliš pozitivní.

  

Účastníci projektu mají údajně plné ruce práce, což je také důvod, proč dlouho nepřicházely žádné nové informace. Bohužel pilotní start v Portoriku byl zrušen a společnost dle všeho hledá nové místo na mapě, do něhož by mohla zapíchnout špendlík; zároveň však Portoričany uklidňuje, že to není defektivní sbohem.

  

Zveřejněné tweety jsou označeny hashtagy #updating, #recalculating, či #tilwemeetagain, což patrně znamená, že celý projekt aktuálně prochází restrukturalizací (začlenění pod Alphabet?) a rozhoduje se o jeho další budoucnosti. Project Ara však prý nikam neodchází a příští týden bychom se měli dozvědět nové informace. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Zajímalo by mě v čem je ten zakopaný pes. Zdá se mi, že tenhle systém vyvíjí už nějak moc dlouho, na to, že už před dvěma lety byli těsně před cílem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).