Vývoj Projectu Ara se komplikuje: Dočkáme se modulárního telefonu ještě letos?

Těšili jste se, jak si v blízké budoucnosti postavíte z několika kostiček svůj vlastní smartphone? Možná si ještě chvíli počkáte. Letos v lednu Google oznámil, že pilotní start Projectu Ara se odehraje letos v létě na karibském ostrově Portoriko, za poslední čtvrt rok se ale oficiální twitterový kanál Projectu Ara zcela odmlčel a informace nepřicházely ani z jiných míst. Mlčení bylo prolomeno v tomto týdnu, ovšem nové zprávy nemůžeme považovat za příliš pozitivní.

  

Účastníci projektu mají údajně plné ruce práce, což je také důvod, proč dlouho nepřicházely žádné nové informace. Bohužel pilotní start v Portoriku byl zrušen a společnost dle všeho hledá nové místo na mapě, do něhož by mohla zapíchnout špendlík; zároveň však Portoričany uklidňuje, že to není defektivní sbohem.

  

Zveřejněné tweety jsou označeny hashtagy #updating, #recalculating, či #tilwemeetagain, což patrně znamená, že celý projekt aktuálně prochází restrukturalizací (začlenění pod Alphabet?) a rozhoduje se o jeho další budoucnosti. Project Ara však prý nikam neodchází a příští týden bychom se měli dozvědět nové informace. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku