Domů » Bleskovky » Prodlužte výdrž svému iPhonu 12. Apple představil MagSafe batůžek s integrovanou baterií

Prodlužte výdrž svému iPhonu 12. Apple představil MagSafe batůžek s integrovanou baterií

Rodina smartphonů iPhone 12 loni oslnila technologií MagSafe, která v sobě kombinuje tradiční bezdrátové nabíjení standardu Qi s magnetickým prstencem. Díky tomu se vždy můžete spolehnout na přesné vycentrování bezdrátové nabíječky. A nejen nabíječky, s technologií MagSafe Apple otevřel nový trh s příslušenstvím, do kterého nyní doplnil dlouze očekávaný doplněk – bezdrátovou powerbanku.

iPhone 5

Batůžek s energií na zádech

Nové příslušenství se jmenuje jednoduše Baterie MagSafe a u nových iPhonů v podstatě nahrazuje bateriový batůžek, který byl u starších iPhonů součástí pryžového obalu. V tomto případě se jedná pouze o baterii v krytu, která se magneticky připojuje k zádům telefonu a prodlužuje tak jeho výdrž. Apple bohužel neuvádí, o kolik se výdrž prodlouží, stejně tak tají kapacitu integrovaného akumulátoru. Podle serveru Engadget by se mělo jednat o 1460mAh baterii, takže na nějaké zdvojnásobení výdrže musíme předem zapomenout.

Příslušenství se nabíjí standardním Lightning konektorem, pro rychlejší dobíjení Apple doporučuje použít výkonnější adaptér. Energie z batůžku do iPhonu proudí výkonem 5 Wattů, ovšem pokud batůžek připojíte do sítě, rázem jej proměníte v bezdrátovou nabíječku schopnou dodávat výkon až 15 Wattů. Musíte si však obstarat adaptér i kabeláž, ty v balení nedostanete.

Cena a dostupnost

Baterie MagSafe je kompatibilní s celou řadou iPhone 12, dostupná bude pouze v bílé barvě. Cena je stanovena na 2 890 korun, s dostupností se počítá mezi 23. a 27. červencem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Toto sa podla mna nebude dobre predavat. Odhliadnuc od ceny, vsetci nosia iphony v obale. ako to maju používať?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).