Proč se Samsung Galaxy S4 nevzdá plastových kořenů? Známe odpovědi

Téměř všichni přední výrobci smartphonů se letos zaměřují na ušlechtilé materiály, které pak využívají při výrobě svých klíčových produktů. Zdárným příkladem je i společnost HTC a její nejlépe vybavený model One, jehož tělo je z převážné části tvořeno strojně opracovaným hliníkem. Nesmíme zapomenout ani na iPhone 5 od Applu, který se vrátil ke kořenům první generace a vsadil na luxusně vyhlížející kombinaci kovu a skla. Proti proudu se však snaží jít jihokorejský Samsung, který na výrobu svých produktů používá téměř výhradně plasty. Tento postoj se snažil v rozhovoru pro zahraniční server C-Net obhájit výkonný viceprezident mobilní divize Y.H. Lee.

Jedním z nejdůležitějších důvodů je proces samotné výroby. Plasty výrobci výrazně usnadňují masovou produkci a zároveň zkracují drahocený čas pro kompletaci každého smartphonu či tabletu. Mezi další aspekty patří vyšší odolnost proti mechanickému poškození a fakt, že Samsung se i do budoucna nehodlá vzdát uživatelsky vyměnitelného akumulátoru. Y.H. Lee v rozhovoru dále pronesl, že další významný produkt z dílen Samsungu bude vyroben z plastu. Z toho lze nepřímo vydedukovat, že tím měl na mysli zatím nepředstavený smartphone Galaxy S4. Zda se jedná o krok správným směrem či nikoliv, je už otázka osobních preferencí.

Samsung Galaxy S4 bude oficiálně představen ve čtvrtek 14. března v New Yorku. Na premiéře nebude chybět ani naše redakce, abychom vám mohli nabídnout aktuální informace přímo z místa dění, tak nás nezapomeňte sledovat.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku