Domů » Bleskovky » Proč hrát na smartphonu hry, když to za vás může udělat robot? (video)

Proč hrát na smartphonu hry, když to za vás může udělat robot? (video)

Japonsko je země robotů takřka na cokoliv a spousta domácích kutilů si vyrábí své jednoúčelové robůtky doslova na koleni; v éře mikropočítačů a 3D tiskáren to může být pro technicky šikovného člověka zábava. Japonci jsou také vášniví hráči her, a tak YouTubera Junya Sakamoto napadlo sestavit robota, který je schopný na smartphonu (v tomto případě iPhone) hrát v Japonsku velmi populární hru Puzzle & Dragons.

全自動パズドラロボ作ってみた/Automatic Puzzle & Dragons robot

Mechanické rameno robota dostává instrukce z mikropočítače Raspberry Pi, o analýzu obrazovky a výpočet nejlepších kombinací se stará připojený počítač. A k čemu se může robot, který za vás hraje hry, hodit?

Jeho tvůrce sice důvody neuvádí, avšak nás využití napadá – představte si hru, ve které se těžce vydělávají body důležité pro další postup, a výrobce vás tak nutí dokupovat body mikrotransakcemi. Tímto způsobem by za vás robot mohl ve volné chvilce nahrát spoustu bodů, a vy byste posléze mohli nerušeně nakupovat, co se vám zlíbí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments