Proč hrát na smartphonu hry, když to za vás může udělat robot? (video)

Japonsko je země robotů takřka na cokoliv a spousta domácích kutilů si vyrábí své jednoúčelové robůtky doslova na koleni; v éře mikropočítačů a 3D tiskáren to může být pro technicky šikovného člověka zábava. Japonci jsou také vášniví hráči her, a tak YouTubera Junya Sakamoto napadlo sestavit robota, který je schopný na smartphonu (v tomto případě iPhone) hrát v Japonsku velmi populární hru Puzzle & Dragons.

Mechanické rameno robota dostává instrukce z mikropočítače Raspberry Pi, o analýzu obrazovky a výpočet nejlepších kombinací se stará připojený počítač. A k čemu se může robot, který za vás hraje hry, hodit?

Jeho tvůrce sice důvody neuvádí, avšak nás využití napadá – představte si hru, ve které se těžce vydělávají body důležité pro další postup, a výrobce vás tak nutí dokupovat body mikrotransakcemi. Tímto způsobem by za vás robot mohl ve volné chvilce nahrát spoustu bodů, a vy byste posléze mohli nerušeně nakupovat, co se vám zlíbí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Jochen (neregistrovaný)

    Hlavně by to chtělo robota na psaní nadpisů k článkům. Proč bych to měl dělat přítelkyni, když může sáhnout do nočního stolku.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel